10.09.2019
Instagram warty już ponad trzydziestu mld dolarów  Ze świata

  • Instagram wyprzedził Twittera. Ma 300 mln użytkowników
  • Piękne, renomowane i bogate. Sprawdź, jak na przykład gwiazdy internetu zarabiają
  • "15 białoruskich małż poproszę". Rosja żegna zachodnie produkty
  • "Selfie" to już przeszłość. Sieć zdobywa "shelfie "
  • Facebook kupuje Instagram

Instagram osiągnął wartość rynkową 35 miliardów dolarów. Wówczas dwa razy więcej niż przy poprzedniej wycenie a mianowicie podaje "Bloomberg". Aplikacja pozwala na udostępnianie zdjęć i ich prostą edycję.

Jak pisze Bloomberg, wzrost wartości serwisu Instagram jest szybszy niż spodziewał się rynek. "Bloomberg" dodaje, hdy w związku ze przyrostem wyceny serwisu analitycy zalecają też zakup akcji Facebooka. W 2012 roku korporacja Marka Zuckerbega kupiła Instagram za około miliard dolarów.

Na wiadomość na temat wycenie popularnego serwisu wzrosły akcje Facebooka.

Instagram wyprzedził Twittera. Ma 300 mln internautów

Setki milionów użytkowników

Szef Instagrama Kevin Systrom podkreślił, że serwis przekroczył liczbę 300 mln osób, które choć raz w miesiącu logują się do niego. Sprawia to, że portal jest popularniejszy niż Twitter a mianowicie pisze "Bloomberg".

Dodatkowym atutem ma być odpowiedzialność użytkowników, co ma na niego czynić jeszcze bardziej interesującym dla reklamodawców.

Pierwszymi reklamodawcami na Instagramie były Adidas, General Electric jak i również Levi's. Potem w portalu znalazły się ogłoszenia około dwadzieścia firm. Według szacunków miesięczna kampania reklamowa kosztuje blisko milion dolarów.

Instagram został założony przez Kevina Systroma i Mike Krigera w październiku 2010 roku. W lutym 2013 roku serwis osiągnął 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.