Wyjaśnienie zasad wypłaty czeków bankowych w USA (klienci i osoby niebędące klientami)

Wyjaśnienie zasad wypłaty czeków bankowych w USA (klienci i osoby niebędące klientami)
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

US Bank realizuje wszystkie rodzaje czeków dla klientów, w tym czeki osób trzecich i czeki kasjerskie. Klienci banku w USA mogą bezpłatnie realizować czeki; jednak osoby niebędące klientami mogą realizować tylko czeki wystawione w banku US Bank, a za tę usługę pobierana jest opłata w wysokości 7 USD. Poniżej znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące polityki wypłaty czeków w amerykańskim banku.

Polityka wypłaty czeków bankowych w USA

Klienci US Bank mogą zrealizować dowolny rodzaj czeku w oddziale za darmo, w tym czeki osobiste, płacowe, rządowe, obce i kasowe. Klienci mają również możliwość zdeponowania niektórych rodzajów czeków w bankomatach banku USA lub za pośrednictwem bankowości mobilnej przy użyciu telefonu komórkowego.

Zazwyczaj wpłaty za pomocą bankomatów i czeków mobilnych w US Bank udostępniają 200 USD natychmiast, a pozostała kwota czeku dostępna następnego dnia roboczego, zgodnie z witryną amerykańskiego banku i przedstawicielami obsługi klienta, z którymi skontaktowaliśmy się w oddziałach w Minnesocie, Oregonie i Wyoming . Należy jednak pamiętać, że następujących rodzajów czeków nie można zdeponować w bankomatach ani w bankowości mobilnej US Bank:

  • Czeki firm zewnętrznych
  • Czeki wystawione na banki poza Stanami Zjednoczonymi
  • Czeki, które nie są płatne w dolarach amerykańskich
  • Zmienione czeki lub te, które zawierają wymazania
  • Czeki skarbowe USA, w tym czeki zeznania podatkowego
  • Wcześniej zwrócone czeki
  • Czeki wystawione na Twoje osobiste konto bankowe w USA
  • Każdy czek starszy niż 180 dni

Czy nie-klienci mogą realizować czeki w banku USA?

Jeśli nie masz konta w US Bank, firma będzie realizować tylko czeki wystawiane w US Bank, zgodnie z przedstawicielami, z którymi rozmawialiśmy w różnych oddziałach. Osoby niebędące klientami muszą przedstawić ważny dokument tożsamości przy czekach gotówkowych w oddziale banku w USA. Dodatkowo będziesz musiał podać swój numer ubezpieczenia społecznego, aby zrealizować czeki powyżej 500 USD. Za wszystkie czeki powyżej 50 USD zrealizowane przez osoby niebędące posiadaczami konta pobierana jest opłata w wysokości 7 USD.

Dopóki czek jest wystawiany w banku US Bank, a środki są dostępne, większość oddziałów realizuje czek dowolnej wielkości i nie ma żadnych dodatkowych opłat za czeki na większe kwoty. Jednak oddziały mogą ustalać limity według własnego uznania i negocjują czeki dla klientów niebędących klientami na podstawie indywidualnych przypadków. Możesz zadzwonić do lokalnego oddziału, aby sprawdzić, czy nie ma limitu kwot przed wizytą.

W podsumowaniu

Klienci US Bank mogą zrealizować dowolny rodzaj czeku w oddziale bez żadnych opłat, a wiele rodzajów czeków można zdeponować na koncie w bankomatach lub za pośrednictwem bankowości mobilnej. Osoby niebędące klientami mogą realizować tylko czeki wystawione w banku USA z ważnym dowodem tożsamości i muszą uiścić opłatę w wysokości 7 USD za czek.

Chcesz więcej informacji na temat realizacji czeków? Koniecznie przeczytaj nasze artykuły na temat polityki wypłaty finanso czeków Wells Fargo i zasad wypłaty czeków w Chase Bank. Chcesz zrealizować czek, ale nie masz konta bankowego? Zobacz naszą listę miejsc, w których można skorzystać z czeków gotówkowych bez konta bankowego, w tym czeków trudnych do zrealizowania, takich jak czeki kasjerskie i czeki firm trzecich.