05.07.2019
CBA w Telewizji Publicznej

CBA analizuje zapotrzebowania publiczne Telewizji Polskiej z ostatnich pięciu lat. Od stycznia 2017 r. analizowane są wybrane decyzje TVP, m. in. dotyczące zakupu sprzętu do archiwizacji cyfrowej, ale też inne żądania.

Funkcjonariusze Centralnego Lokum Antykorupcyjnego sprawdzają zgodność spośród przepisami procedur podejmowania jak i również realizacji decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych.

- CBA, jak inne ekipy specjalne, nie informuje o szczegółach pracy funkcjonariuszy, o szczegółowych źródłach swoich informacji ani inspiracji prowadzonych za pośrednictwem Biuro działań - zaznaczył Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. Jak i również dodał, że prowadzenie zestawienia nie przesądza, czy doszło do naruszenia lub złamania prawa.

TVP posiada problemy finansowe

Niedawno Business Insider pisał o tym, że sytuacja finansowa Telewizji Polskiej nie napawa optymizmem. Firma zanotowała w zeszłym roku kalendarzowego około 180 mln zł straty. To zdecydowanie gorszy wynik niż 2015 r., gdy strata spółki wyniosła "tylko" 36, 6 mln zł. Jednocześnie w zeszłym roku TVP już po raz szósty od 2006 roku miała ujemny efekt finansowy. Większą stratę niż w ub. r. miała w 2009 roku (205, 6 mln zł) jak i również 2012 roku (218, jedenastu mln zł).

By się rozwijać, Telewizja Nasz kraj planuje wziąć kredyt po wysokości 800 mln zł. To spora suma, bo same przychody komercyjne TVP w 2016 r. wyniosły 872 mln zł (dodatkowo spółka otrzymała z 365, 5 mln złotych abonamentu RTV).

Tymczasem TVP w zeszłym roku wyemitowała już obligacje o wartości 300 mln złotych, które kupił Bank Gospodarstwa Krajowego. Spółka z pozyskanych tą drogą środków wykorzystała już ponad połowę.

Tagi: TVP Jacek Kurski CBA Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie