14.06.2019
340 litrów ropy wyciekło wraz z rurociągu Shella do morza

Z podwodnych systemów należących do holenderskiego koncernu paliwowego Shell do Zatoki Meksykańskiej wyciekło około 340 tys. litrów ropy naftowej. Firma zbada przyczyny zdarzenia.

Do incydentu doszło w czwartek, około 150 kilometrów od momentu wybrzeży amerykańskiego stanu Luizjana. Wyciek dostrzegła załoga helikoptera patrolującego Zatokę Meksykańską. W wodzie znalazło się około 2100 baryłek ropy. 1 baryłka zawiera nawet 140 litrów surowca - melduje magazyn "Fortune".

- Źródło wycieku zostało chronione - podała amerykańska Straż Przybrzeżna w oświadczeniu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, nikt z personelu obsługującego systemy Shella nie jest ewakuowany.

Koncern poinformował, że przyczyna incydentu wydaje się cały czas badana. Przedsiębiorstwo wysłała na miejsce wydarzenia cztery łodzie i aeroplan.

Największy dotąd wypływ ropy miał miejsce po kwietniu 2010 roku. Wówczas z platformy wiertniczej Deepwater, należącej do koncernu BP i znajdującej się przy Zatoce Meksykańskiej, do nawadniania przedostało się 650 mln litrów ropy. W wyniku pożaru obiektu zginęło wtedy 11 pracowników, natomiast 17 zostało rannych.

Tagi: Shell ropa naftowa wyciek katastrofa Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie