19.07.2019
Dopłaty do niania w Małopolce

1500 złotych miesięcznie dopłacą małopolskie samorządy do zatrudnienia opiekunki do odwiedzenia dzieci. W 30 gminach gdzie nie ma żłobków rusza pilotaż programu "Małopolska Niania". Dofinansowanie na wynajęcie niani ma pomóc rodzicom w powrocie do roboty oraz zmniejszyć problem kredowej strefy.

Pierwszeństwo po otrzymaniu pomocy będą posiadały osoby mniej zamożne, samotnie wychowujące dziecko, rodziny wielodzietne oraz rodzice dzieci kalekich. Pilotaż programu "Małopolska Niania" potrwa 10 miesięcy. Przede wszystkim z dofinansowania zostanie mogło skorzystać około kilkuset rodzin.

Program przewiduje, że w charakterze niani będą mogli zostać zatrudnieni również członkowie rodziny, ale pod warunkiem, że będą to osoby bezrobotne poniżej 50 roku życia. Urząd Marszałkowski i gminy wydadzą na pilotaż programu 750 tysięcy złotych.

Tagi: dzieci pieniądze Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie