17.07.2019
«Diabeł» - handlarz kością słowniową ukarany

Najbardziej znany tanzański handlarz kością słoniową, 47-letni Boniface Matthew Maliango noszący przezwisko "Diabeł" został skazany w piątek przez sąd w stolicy, Dodomie, na 12 lat więzienia.

Był to wyrok w pierwszym z licznych procesów wytoczonych przeciwko "Diabłowi", uznanemu za największego handlarza kością słoniową we zachodniej Afryce. Udało się go postawić przed sądem po kilkuletnim pościgu; jest aresztowany we wrześniu 2015 roku w Dar es Salaam.

Według działaczy organizacji obrońców zwierząt, "Diabeł" stał na czele band kłusowników i handlarzy funkcjonujących w Tanzanii, Burundi, Zambii, Mozambiku i Kenii. Zabiły one ostatnimi czasy na tej zlecenie tysiące słoni. Maliango zapatrywał rozgałęzioną sieć kłusowników w broń, amunicję jak i również samochody.

W Afryce zabija się co roku dla podtrzymania rynku gospodarki kością słoniową około trzydziestu 000 słoni. Rynek tenże istnieje głównie dzięki zapotrzebowaniu zamożnych obywateli państw azjatyckich na kość słoniową.

Niedawne badania wykazały, hdy w latach 2009-2014 ludność zwierząt gruboskórych, takich jak słonie, hipopotamy, nosorożce, zmalała na świecie o 60 proc.

W październiku 2016 roku prezydent Tanzanii John Magufuli wezwał właściwe służby, aby aresztowały każdego zamieszanych w kłusownictwo.

Tagi: Afryka świat Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie