W jakim stopniu dobrowolne przejęcie wpływa na Twój kredyt

W jakim stopniu dobrowolne przejęcie wpływa na Twój kredyt
Category: Będziesz Mógł
16 października 2020
  • 10 lipca 2019
  • | Megan FoukesRepossession

To, w jakim stopniu dobrowolne przejęcie wpływa na Twój kredyt, zależy od konkretnej sytuacji kredytowej w danym momencie. Z tego powodu nie ma ustalonej liczby punktów, które Twoja zdolność kredytowa mogłaby spaść, ale spadnie niezależnie od tego, czy oddasz samochód dobrowolnie, czy też zostanie on przejęty. Możesz jednak uniknąć konieczności oddawania pojazdu, jeśli podejmiesz odpowiednie działania odpowiednio wcześnie.

Dobrowolne przejęcie a mimowolne przejęcie

Jeśli sam zdecydujesz się oddać pojazd, jest to dobrowolne repo. Ale to, że dobrowolnie oddajesz samochód, nie oznacza, że ​​unikniesz konsekwencji przejęcia. Kiedy dobrowolnie oddajesz pojazd, Twoja ocena kredytowa nadal spada i pojawia się w raportach kredytowych, ale unikasz niektórych opłat repo i ułatwiasz współpracę z pożyczkodawcą.

Jeśli nie oddasz dobrowolnie samochodu, następuje mimowolne przejęcie. Chociaż możesz spróbować ukryć swój pojazd, firma naprawcza w końcu go znajdzie i przejmie bez ostrzeżenia. Musisz również zapłacić dodatkowe opłaty repo, ponieważ pożyczkodawca musi również zapłacić firmie windykacyjnej za ich usługi. Jeśli już masz mało pieniędzy, jest to dodatkowe obciążenie finansowe, którego można było uniknąć.

Zapobieganie zdarzeniu się przejęcia

Czy wiesz, że możesz być w stanie zapobiec odzyskaniu mienia? Jest to możliwe, ale nie będziesz w stanie tego zrobić, chyba że podejmiesz odpowiednie działania wcześnie.

Kluczem jest skontaktowanie się z pożyczkodawcą, gdy tylko podejrzewasz, że możesz przegapić płatność, i poinformowanie go o swojej sytuacji. Przez większość czasu starają się pomóc najlepiej, jak potrafią i chcą uniknąć repozytorium tak samo jak Ty.

Twój pożyczkodawca może pozwolić Ci pominąć płatność i dodać ją na koniec okresu pożyczki lub dodać ją do płatności w następnym miesiącu. To naprawdę zależy od Twojej sytuacji i tego, na co pozwala pożyczkodawca.

Nawet jeśli nie mogą Ci pomóc, przynajmniej wiesz, że może nadejść przejęcie i możesz się do niego przygotować, organizując dobrowolny zwrot samochodu, jeśli nie będziesz mógł dokonać płatności.

Podsumowanie

Możesz uniknąć repo, jeśli skontaktujesz się z pożyczkodawcą z wyprzedzeniem. Chociaż nie każdy pożyczkodawca jest w stanie ci pomóc, nie zaszkodzi poprosić. Jeśli nie możesz uniknąć przejęcia, najlepszym rozwiązaniem jest dobrowolne oddanie pojazdu, aby uniknąć opłat repo i dodatkowego stresu związanego z nieoczekiwanym odebraniem samochodu.

Jeśli w przeszłości miałeś do czynienia z przejęciem mienia i potrzebujesz teraz kredytu samochodowego, Auto Credit Express chce Ci pomóc. Współpracujemy z ogólnokrajową siecią dealerów, która ma pożyczkodawców do pracy z osobami na różnych etapach złego kredytu. Jeśli zaczniesz od wypełnienia naszego bezpłatnego i prostego formularza wniosku o pożyczkę samochodową, pomożemy Ci znaleźć najbliższego dealera.

  • Ćwierkać

Uzyskaj bezpłatną zdolność kredytową już teraz i uzyskaj kopię swojego najnowszego raportu kredytowego!

Chroń swój pojazd, a możesz zaoszczędzić tysiące na naprawach.