Usługi kartowe Bank of America / FIA, które angażują się w „nieuzasadnione, niebezpieczne i nielegalne” praktyki windykacyjne

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

W dniu 29 maja 2015 r. Bank of America i jego podmiot stowarzyszony FIA Card Services zostali ukarani grzywną w wysokości 30 mln USD przez Departament Skarbu za pośrednictwem Biura Kontrolera Waluty („OCC) za „niebezpieczne, niebezpieczne i nielegalne zachowanie. w związku z jego windykacją proces sądowy.

Nie było to zaskoczeniem dla osoby, która prawie codziennie rozpatruje sprawy FIA Card Services / Bank of America. OCC stwierdziło, że usługi kart FIA:

 • Złożyli (lub doprowadzili do złożenia) oświadczenia w sprawach windykacyjnych, które twierdziły, że zostały złożone na podstawie wiedzy osobistej i po osobistym przejrzeniu dokumentów leżących u ich podstaw, podczas gdy w rzeczywistości w wielu przypadkach taka wiedza osobista nie istniała, a odpowiednie dokumenty nie zostały sprawdzone.
 • Złożono (lub spowodowano złożenie) oświadczeń pod przysięgą w sądach, które nie zostały odpowiednio poświadczone notarialnie.Nie udało się nadzorować zewnętrznych prawników, których zatrudniali do prowadzenia procesów windykacyjnych.Zaangażowany w naruszenie Ustawy o pomocy cywilnejO ile nie masz do czynienia z tymi rzeczami przez cały czas, prawdopodobnie brzmi to jak banda legalnych bzdur, ale kiedy faktycznie widzisz, co robią FIA Card Services, jest to dość szokujące.

  Usługi kart FIA / Proces windykacji zadłużenia Bank of America

  Jeśli masz kartę kredytową w Bank of America, w rzeczywistości była ona obsługiwana przez siostrzaną firmę znaną jako FIA Card Services. Gdy konto stało się niezapłacone przez pewien czas, FIA Card Services prawdopodobnie je obciążyło a następnie zapakowało je z kilkoma innymi zaległymi kontami i sprzedało je kupującemu dług śmieciowy, jak Midland Funding lub Cavalry SPV .

  Kupujący dług śmieciowy składa następnie pozew o windykację, twierdząc, że jest teraz właścicielem długu i że musisz zapłacić mu pełną kwotę. Problem polega na tym, że kupujący dług śmieciowy zapłacił bardzo mało za konto, o które Cię teraz pozywa, i dostał bardzo mało w zamian. Często jedynym dowodem na to, że Twoje konto zostało przeniesione z FIA Card Services do nabywcy długu śmieciowego, jest arkusz kalkulacyjny z wieloma nazwiskami i danymi kontaktowymi – nie jest to typ dowodu, który będzie trwał w sądzie.

  Brakujące łącze – Oświadczenie dotyczące obsługi kart FIA

  Kiedy zostajesz pozwany przez nabywcę długu śmieciowego, takiego jak Midland Funding, znajdujesz się w dziwnej sytuacji, w której zostajesz pozwany przez firmę, z którą nigdy nie miałeś do czynienia ani nie zawierałeś żadnych umów. Z tego powodu kupujący dług śmieciowy musi udowodnić swoją „pozycję – czyli własność konta.

  Jak wspomniałem, kupujący dług śmieciowy będzie miał niewiele dowodów na to, że konto zostało przeniesione, więc w dużej mierze polegają na oświadczeniach pod przysięgą (oświadczeń pisemnych pod przysięgą) od banków takich jak FIA Card Services, Bank of America i innych nabywców długów śmieciowych, które, co nie jest zaskakujące, zaświadcz, że Twoje konto było częścią przelewu z FIA Card Services do aktualnego nabywcy długu śmieciowego.

  Te oświadczenia są podpisywane pod groźbą krzywoprzysięstwa i przysięgają, że są oparte na „wiedzy osobistej i że osoba je podpisująca zapoznała się ze wszystkimi stosownymi dokumentami, aby zweryfikować, czy Twoje konto zostało przeniesione.

  Problem polega na tym, jak ustalił OCC, że w wielu przypadkach osoba podpisująca oświadczenie całkowicie fałszywie przedstawiała prawdę – w rzeczywistości nie miała żadnej osobistej wiedzy o koncie i nie przejrzała dokumentacji, jak twierdziła.

  Krótko mówiąc kłamali .

  I zbyt często uchodziło im to na sucho. Mam nadzieję, że wraz z wejściem zgody zawartej między OCC i FIA Card Services, banki nie tylko zrozumieją i faktycznie zrobią to, co mówią, ale że konsumenci będą mogli zrobić kopie tej zgody Nakazuje sądowi i pokazuje sędziemu, że te „filary wspólnoty faktycznie od lat dopuszczają się oszustwa w sądach.

  Jeśli walczysz z kupującym dług śmieciowy, w którym pierwotnym wierzycielem był Bank of America lub FIA Card Services, poświęć trochę czasu na przeczytanie zgody i przedstawienie informacji swojemu sędziemu.

  Możesz otrzymać kopię zgody na usługi związane z kartami FIA, klikając TUTAJ .

  Możesz otrzymać kopię zgody dotyczącej grzywny w wysokości 30 milionów dolarów, klikając TUTAJ .

  Umów się na bezpłatną konsultację!Oferujemy bezpłatne konsultacje w celu omówienia problemu z zadłużeniem i pomocy w opracowaniu planu gry, który raz na zawsze wyeliminuje Twój dług. Zadzwoń do nas pod numer (480) 420-4028

  Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby umówić się na bezpłatną konsultację.