04.08.2019
Google Toilet Locator - posługa, która pozwolić znaleźć toaletę

Do końca listopada w Narodowym Regionie Stołecznych Delhi ruszy pilotażowy system Map Google ułatwiający odnalezienie publicznej toalety w okolicy. Lokalizator toalet (ang. Yahoo Toilet Locator) to efekt współpracy indyjskiego ministerstwa rozwoju miast i amerykańskiego olbrzyma internetowego.

Użytkownicy map znajdą nie tylko miejskie szalety, ale też toalety zlokalizowane na stacjach na benzynę, w galeriach handlowych czy przy szpitalach.

Jeden wraz z pracowników ministerstwa tłumaczył działanie usługi w rozmowie spośród International Business Times India. Wystarczy tylko włączyć Mapy Google, a następnie przy pasku wyszukiwania wpisać wyrazu takie jak „toilet”, „lavatory”, „swach”, „swachhata”, „shulabh” czy „shauchalay”. Wszystko działa naprawdę, jakbyśmy szukali obok kina, restauracji czy stacji benzynowej.

Co ciekawe, usługa zbierać ma opinie użytkowników. Jeśli toaleta była brudna, nie było w niej papieru albo drzwi się nie domykały, możesz wówczas opisać w recenzji i przyznać mniejszą liczbę gwiazdek w swojej ocenie.

Nie wiadomo na razie, kiedy usługa ruszy dzięki terenie całych Indii ani czy trafi do odmiennych państw.

Tagi: Yahoo smartfony program Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie