Przewodnik ADN | Stopień pielęgniarstwa

Category: Jeśli Chcesz
17 lutego 2021

Poznaj naszego eksperta

Siostra Rae

Bureau of Labor Statistics (BLS) przewiduje, że stanowiska pielęgniarskie wzrosną o 15% do 2026 r., Częściowo z powodu starzenia się populacji i przejścia w opiekę zdrowotną z opieki doraźnej na zarządzanie chorobami przewlekłymi.

Droga do kariery pielęgniarskiej może przybierać różne formy, ale stopień naukowy w dziedzinie pielęgniarstwa (ADN) jest jednym z pierwszych kroków i najbardziej bezpośrednią drogą. Absolwenci ADN mogą ubiegać się o licencję pielęgniarską, podstawowe stanowiska w opiece zdrowotnej i dalsze kształcenie. Poniższe informacje dotyczą szczegółowo ADN, w tym programów nauczania, potencjalnych miejsc pracy i wynagrodzeń dla absolwentów oraz możliwości kształcenia ustawicznego.

Co to jest stopień naukowy pielęgniarstwa?

Stopień naukowy to krok między dyplomem ukończenia szkoły średniej a tytułem licencjata. Istnieje różnica między stopniami ASN i ADN; stopień naukowy pielęgniarstwa może odnosić się do kilku różnych dwuletnich stopni:

 • Associate of Nursing (AN)
 • Associate Degree in Nursing (ADN)
 • Associate of Science in Nursing (ASN)
 • Associate of Applied Science in Nursing (AASN)

Wszystkie te stopnie zapewniają stosunkowo szybką i niedrogą ścieżkę do zakwalifikowania się do NCLEX-RN i wejścia na rynek pielęgniarski.

Dlaczego warto zarabiać na ADN?

Chociaż długość programu różni się w zależności od szkoły, program ADN zwykle trwa dwa lata i przygotowuje absolwentów do przystąpienia do NCLEX-RN. Oprócz szpitali absolwenci ADN mogą zajmować stanowiska w innych miejscach, takich jak agencje rządowe, instytucje edukacyjne i inne placówki opieki zdrowotnej.

Ile zarobisz na ADN?

Co mogę zrobić z tytułem magistra pielęgniarstwa?

Absolwenci ADN korzystają z silnych perspektyw zawodowych jako dyplomowane pielęgniarki. Pielęgniarki ogólne zarabiają średnio 63 799 USD rocznie, ale absolwenci mogą również realizować specjalizacje i potencjalnie zarabiać wyższe. Poniższa tabela przedstawia niektóre z najpopularniejszych specjalizacji absolwentów, w tym opisy kariery i oczekiwania płacowe.

Kariera Dostępna z ADN Kariera Niedostępna z ADN

Kariera pielęgniarska ADN + Pielęgniarka intensywnej terapii noworodków

Pielęgniarki noworodków pracują z noworodkami z chorobami i dziećmi urodzonymi przedwcześnie. Pracują na oddziale intensywnej terapii, monitorując i zapewniając opiekę pacjentom. Edukują także rodziców i rodziny w zakresie stanu i opieki nad dzieckiem. Te pielęgniarki potrzebują silnych umiejętności obserwacji i komunikacji.

Średnia pensja : 61,540 USD

Minimalny wymagany stopień *

Kariera pielęgniarska ADN + pielęgniarka porodowa

Pielęgniarki porodowe i rodzące zazwyczaj pracują w oddziałach położniczych, zapewniając wsparcie matkom przed, w trakcie i po porodzie. Pielęgniarki te monitorują postępy pacjentów i oferują porady oraz wsparcie medyczne. Pielęgniarki porodowe potrzebują silnych umiejętności komunikacyjnych i współczucia, a także wiedzy na temat procesu porodu i rodzicielstwa.

Średnia pensja : 61.130 dolarów

Minimalny wymagany stopień *

Kariera pielęgniarska ADN + Pielęgniarka podróżna

Pielęgniarki podróżujące często pracują na podstawie umów krótkoterminowych, przyjmując zlecenia w różnych placówkach opieki zdrowotnej. Rodzaj pracy różni się w zależności od przydziału, ale pielęgniarki podróżujące zazwyczaj posiadają zróżnicowany i elastyczny zestaw umiejętności, aby dostosować się do różnych umów.

Średnia pensja : 65403 USD

Minimalny wymagany stopień *

Kariera pielęgniarska ADN + pielęgniarka na ostrym dyżurze

Pielęgniarki te pracują w izbach przyjęć, opiekując się rannymi i chorymi pacjentami. Mogą świadczyć usługi segregacyjne lub bezpośrednio opiekować się pacjentami. Te pielęgniarki potrzebują współczucia, cierpliwości i silnego zachowania przy łóżku.

Średnia pensja : 64,576 USD

Minimalny wymagany stopień *

Kariera pielęgniarska ADN + sala operacyjna RN

Pielęgniarki te pracują na salach operacyjnych, opiekując się pacjentami przed, w trakcie i po operacji. Mogą pracować jako asystenci, pielęgniarki szorujące lub pielęgniarki krążące. Pielęgniarki na salach operacyjnych szczycą się krytycznym myśleniem i zdolnościami adaptacyjnymi, a także emocjonalnym hartem do radzenia sobie w traumatycznych sytuacjach.

Średnia pensja : 68.433 USD

Minimalny wymagany stopień *

* Legenda: ADN = Associate Degree in Nursing; BSN = Bachelor of Science in Nursing; MSN = magister pielęgniarstwa; DNP = doktorat z praktyki pielęgniarskiej

Trzeba wiedzieć: ADN vs BSN

Zarówno stopień naukowy pielęgniarstwa, jak i tytuł licencjata pielęgniarstwa przygotowują absolwentów do przystąpienia do NCLEX-RN. Jednak ze względu na szersze wymagania dotyczące edukacji i praktyki w programach licencjackich, absolwenci z BSN zwykle mają większą odpowiedzialność i wyższe wynagrodzenie niż absolwenci ADN.

Licencjat z pielęgniarstwa

 • Średnia pensja: 67000 USD
 • Krótka długość do zakończenia
 • Szybkie wejście do kariery
 • Niedrogie

Licencjat z pielęgniarstwa

 • Średnia pensja: 80000 USD
 • Wysoki popyt
 • Większa inwestycja czasu i pieniędzy
 • Wyższa odpowiedzialność i wynagrodzenie

Podczas gdy ukończenie BSN zwykle trwa dłużej niż ADN, istnieje wiele programów pomostów RN-BSN, które pozwalają studentom studiów licencjackich na przyspieszenie ukończenia studiów.

Korzyści dla dyplomowanego pracownika pielęgniarstwa

 • Zapewnia poziom podstawowy, aby zostać numerem RN
 • Umożliwia wypróbowanie pola bez angażowania się w 4-letni program
 • Punkty można przenieść na kolejne 4 lata studiów, jeśli chcesz zmienić ścieżki

Wady stopnia naukowego pielęgniarstwa

 • Jeśli na pewno chcesz zostać pielęgniarką, są lepsze opcje
 • Mniej konkurencyjny w porównaniu z lepiej wykształconymi kandydatami
 • Nie zapewnia szkolenia niezbędnego do zdobycia specjalności

Wywiad

Sheila Rae posiada dyplom z pielęgniarstwa i pracuje w domu opieki w Walnut Creek w Kalifornii. Obecnie prowadzi RN i planuje wkrótce przystąpić do NCLEX. Sheila jest również młodszą pisarką w MedAlertHelp.org. W wolnym czasie lubi podróżować i smakować wiele kulinarnych przysmaków świata.

Dlaczego zdecydowałeś się kontynuować naukę pielęgniarstwa? Czy ta dziedzina zawsze Cię interesowała?

Zawsze byłem zainteresowany karierą pielęgniarską. Jednak moim początkowym celem było uzyskanie tytułu BSN. Niestety musiałem zmienić plany ze względu na okoliczności życiowe i ograniczenia finansowe.

Jakie są najważniejsze umiejętności zdobyte w programie? Jak te umiejętności mają zastosowanie w Twojej codziennej pracy?

Najważniejszymi umiejętnościami, których nauczyłem się w moim programie, były podstawy: zachowanie przy łóżku pacjenta, bezpieczna obsługa pacjenta, opieka w nagłych wypadkach oraz higiena pacjenta i opieka osobista. Ponieważ pracuję w domu opieki, umiejętności te są niezbędne w mojej codziennej pracy.

Jakie są najbardziej satysfakcjonujące aspekty kariery pielęgniarskiej?

Jednym z najbardziej satysfakcjonujących aspektów mojej kariery jest to, że widzę swoich pacjentów dobrze i szczęśliwie. Uwielbiam poczucie spełnienia, które odczuwam, gdy powierza się mi chorego pacjenta i potrafię go przywrócić do zdrowia.

Jakie są największe wyzwania, przed którymi stajesz w pielęgniarstwie?

Praca pielęgniarki w domu opieki nie jest łatwa. Podczas gdy jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się w szkole, jest to, jak ważne jest, aby nie przywiązywać się do naszych pacjentów ani nie pozwalać, aby nasze emocje były najlepsze z nas, jest to nieuniknione, gdy jesteś już w prawdziwym życiu.

Jaką radę dałbyś studentom rozważającym uzyskanie stopnia naukowego pielęgniarstwa?

Jedna rada, którą dałbym studentom rozważającym karierę jako ADN, to przygotowanie się psychicznie, fizycznie i emocjonalnie. Chociaż nie jest to kurs czteroletni, nie jest to wcale łatwa droga do kariery pielęgniarskiej. Musisz poświęcić swój czas na intensywną naukę i nauczyć się wszystkiego, co możesz w dwuletnim programie.

Czego można się spodziewać po programie ADN

Typowe wymagania dotyczące sieci ADN

Chociaż wymagania i warunki wstępne programu ADN różnią się w zależności od szkoły i ucznia, poniższa lista przedstawia typowe wymagania dotyczące aplikacji.

 • Dyplom ukończenia szkoły średniej z minimum 2,0 GPA
 • Przedmioty ścisłe do szkoły średniej
 • Zadowalające wyniki SAT lub ACT
 • Czyste sprawdzenie przeszłości kryminalnej
 • Doświadczenie w służbie społecznej

Jak długo trwa ADN?

Długość programu ADN jest różna, ale typowy program zajmuje studentom dwa lata. Studenci studiów niestacjonarnych mogą potrzebować więcej czasu na ukończenie studiów, podczas gdy niektóre programy – takie jak program LPN-to-RN lub programy przyspieszone – mogą trwać 12-18 miesięcy.

Wspólne zajęcia

Każdy program oferuje unikalny program nauczania, ale typowe programy ADN obejmują niektóre wersje następujących kursów:

 • Anatomia i fizjologia człowieka W ramach tego kursu studenci badają ludzkie ciało, poznając jego różne funkcje i komponenty. Uczniowie badają również różne układy organizmu i ich wpływ na choroby.
 • Zastosowanie umiejętności pielęgniarskich Ten kurs uczy studentów, jak zastosować teoretyczne koncepcje pielęgniarstwa w praktyce. Uczniowie zdobywają praktyczne doświadczenie w laboratoriach lub warunkach klinicznych, aby doskonalić swoje umiejętności pielęgniarskie.
 • Zdrowie populacji Uczniowie badają różne koncepcje opieki zdrowotnej, które mają wpływ na populację. Badają elementy zdrowia publicznego, medycyny społecznej, epidemii, systemów opieki zdrowotnej i finansów opieki zdrowotnej.
 • Patofizjologia W ramach tego kursu słuchacze badają wpływ chorób i zaburzeń na anatomię i fizjologię człowieka. Badają także odpowiednie metody leczenia.

Licencjat online w programie pielęgniarskim

Wielu uczniów korzysta z internetowych programów ADN, które zapewniają elastyczność w równoważeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych ze szkołą. Aby dowiedzieć się więcej o tym, czego można się spodziewać po programie ADN online, przyszli studenci powinni odwiedzić stronę Programy pielęgniarskie online. Przed zapisaniem się studenci powinni upewnić się, że program jest akredytowany i spełnia wszystkie wymagania kwalifikacyjne i licencyjne.

Poniższa lista przedstawia niektóre akredytowane programy internetowe ADN, z którymi mogą zapoznać się przyszli studenci.

Allegany College of Maryland

W ACM studenci mogą realizować program LPN-to-RN, który przygotowuje ich do przystąpienia do NCLEX-RN. Studenci mogą ukończyć studia w mniej niż 18 miesięcy. Większość kursów przebiega asynchronicznie online przez 15-tygodniowe sesje. Studenci muszą ukończyć 700-godzinne doświadczenie kliniczne w lokalnym zatwierdzonym ośrodku. Do przyjęcia kandydaci potrzebują LPN i minimum 2,5 GPA. Może być również konieczne wypełnienie testu poziomującego. Po przyjęciu studenci muszą ukończyć kurs pomostu pielęgniarskiego.

Community College of Baltimore County

Program hybrydowy ADN w CCBC umożliwia uczniom ukończenie dydaktycznych komponentów programu poprzez asynchroniczne dostarczanie online. Studenci kończą laboratoria i seminaria w kampusie Catonsville i komponenty kliniczne w zatwierdzonych lokalizacjach. W celu przyjęcia kandydaci muszą zdać egzamin wstępny i posiadać minimum 2,5 GPA w zakresie kształcenia ogólnego i kursów wstępnych. Ukończenie programu trwa około czterech semestrów i kwalifikuje absolwentów do przystąpienia do NCLEX-RN.

John A. Logan College

W JALC aspirujące pielęgniarki mogą rozpocząć karierę dzięki hybrydowemu programowi ADN. Ten roczny program odbywa się przez cały rok, umożliwiając studentom uczęszczanie na kursy jesienią, zimą, wiosną i latem. Kursy online zawierają elementy asynchroniczne i synchroniczne. Laboratoria i komponenty kliniczne odbywają się na terenie kampusu lub w oddziałach. Do przyjęcia kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED i ważną licencję LPN. Kandydaci muszą również zdać egzamin wstępny.

Northwestern Michigan College

Program hybrydowy ADN w NMC rozpoczyna się jesienią i wiosną, a studenci kończą wszystkie zajęcia teoretyczne online. Zajęcia online mogą działać synchronicznie lub asynchronicznie, a uczniowie mogą je ukończyć z dowolnego miejsca. Uczniowie muszą ukończyć część laboratoryjną i kliniczną w kampusie lub w lokalizacji Traverse City. Wybrani kandydaci posiadają dobre GPA i wstępne zajęcia.

Pratt Community College

Hybrydowy ratownik medyczny / ADN LPN-to-RN w PCC umożliwia studentom asynchroniczne ukończenie kursów teoretycznych online. Studenci wypełniają elementy laboratoryjne i kliniczne na terenie kampusu lub w zatwierdzonej lokalizacji. Kandydaci potrzebują dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED. Muszą również zdać egzamin wstępny. Kandydaci potrzebują również ważnej licencji LPN lub ratownika medycznego i muszą przejść kursy wstępne z minimum 2,0 GPA.

Uniwersytet Purdue

Purdue oferuje hybrydowy ADN, który umożliwia studentom ukończenie zajęć i seminariów online. Kursy online łączą w sobie dostarczanie asynchroniczne i synchroniczne. Uczniowie wykonują ćwiczenia laboratoryjne w lokalizacji kampusu i prace kliniczne w kwalifikującym się ośrodku lokalnym. Program trwa 10 tygodni i oferuje cztery daty rozpoczęcia w roku. Kandydaci potrzebują dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED do przyjęcia. Program kwalifikuje absolwentów do przystąpienia do NCLEX-RN.

Rasmussen College

W Rasmussen College profesjonalny internetowy ADN łączy elastyczne, asynchroniczne prowadzenie kursów z interaktywnymi sesjami online i umożliwia studentom ukończenie studiów w mniej niż 18 miesięcy. Uczniowie z LPN mogą realizować 12-18-miesięczny program pomostowy. Program obejmuje cztery daty rozpoczęcia w roku, a absolwenci kwalifikują się do przystąpienia do NCLEX-RN. Kandydaci muszą mieć dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED i muszą zdać egzamin wstępny.

Western Iowa Tech Community College

W hybrydowym ADN w WITCC studenci biorą udział w zajęciach online i wypełniają laboratoria i wymagania kliniczne na terenie kampusu lub w lokalnej witrynie. Studenci mogą ukończyć program w mniej niż dwa lata i mogą rozpocząć się wiosną lub jesienią. Do przyjęcia kandydaci potrzebują ważnej licencji LPN, dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED, minimum 2,0 GPA na kursach wstępnych i zadowalających wyników ACT.

Jeśli jesteś akredytowaną instytucją non-profit, która oferuje stopień naukowy w zakresie pielęgniarstwa online, którego nie ma na liście, skontaktuj się z nami, podając szczegółowe informacje na temat swojego programu, link do strony programu oraz dowód akredytacji.

Wynagrodzenie według stopnia pielęgniarstwa

Ścieżki edukacyjne post-ADN

Absolwentom nieposiadającym licencji pielęgniarskiej tytuł licencjata i magistra pielęgniarstwa zapewnia umiejętności i szkolenie potrzebne do zajmowania specjalistycznych stanowisk pielęgniarskich i kierowniczych. Dla absolwentów z licencją pielęgniarską stopnie RN-to-BSN i RN-to-MSN oferują usprawnione programy, które wykorzystują praktyczne doświadczenia uczniów, przygotowując ich do zaawansowanych ról w branży. Studenci powinni rozważyć swoje zainteresowania i cele, rozważając dalszą edukację, aby upewnić się, że są one zgodne z tym, co zwykle zapewnia każdy z tych stopni.

Znajdź programy ADN online

Jeśli zauważysz jakiekolwiek błędy w poniższej bazie danych lub jesteś uczelnią, która nie jest tutaj reprezentowana, skontaktuj się z nami. Natychmiast się tym zajmiemy!