Proces wyceny domu

17 lutego 2021

Potwierdzenie wartości Twojego nowego domu

Jeśli kupujesz dom, a Twoja oferta została przyjęta, kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o kredyt hipoteczny. W ramach tego procesu pożyczkodawca zleca wycenę domu. Daje ci punkt widzenia wyszkolonego profesjonalisty na temat godziwej wartości rynkowej domu, aby upewnić się, że jest ona zgodna z ceną zakupu.Klienci Bank of America mogą śledzić swoje wnioski o kredyt hipoteczny za pomocą Home Loan Navigator®.

Kto zleca i płaci za wycenę?

Twój pożyczkodawca zleca wykonanie wyceny licencjonowanemu rzeczoznawcy. Jednak zazwyczaj Ty, pożyczkobiorca, musisz za to zapłacić. Koszt pojawia się w Informacji o zamknięciu jako część kosztów zamknięcia.

Od czego zależy wartość domu?

Szacując wartość nieruchomości, rzeczoznawcy biorą pod uwagę:

 • Porównywalne nieruchomości, które zostały niedawno sprzedanezwłaszcza te, które są podobne pod względem wielkości i lokalizacji do domu, który kupujesz. Ich ceny sprzedaży są zwykle najważniejszym czynnikiem.
 • Ogólny stan i wiek domuLokalizacja domu, wtym widoki lub inne niezwykłe cechyRozmiar i cechy domu i nieruchomości, wtym liczba sypialni i łazienekGłówne ulepszenia strukturalnetakie jak dodatki i przebudowane pokojeFunkcje i udogodnieniatakie jak baseny i drewniane podłogiJaka jest różnica między wyceną a inspekcją?

  Rzeczoznawca niekoniecznie szuka potencjalnych usterek w domu. Za to odpowiada inspektor domu. Zatrudniasz inspektora bezpośrednio, jeśli kupujesz dom i chcesz otrzymać szczegółowy raport o potencjalnych naprawach lub problemach z nieruchomością. Rzeczoznawca zamiast tego skupia się na tym, czy uzgodniona cena zakupu domu jest zgodna z jego wartością.

  Wyceny są ważną częścią procesu kredytowego. Dowiedz się więcej o innych krokach związanych z zakupem domu, aby móc z pewnością po nich poruszać się.

  Kalkulator kosztów zamknięcia Bank of America może pomóc w oszacowaniu całkowitych kosztów zamknięcia.Materiały udostępnione na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

  W przyszłym

  Więcej od Bank of America

  Dowiedz się więcej o Bank of America Digital Mortgage Experience Oszacuj koszty zamknięciaSkontaktuj się z namiJesteśmy tutaj, aby pomóc.

  Skontaktuj się z nami, odwiedzając naszą stronę Kontakt lub umów się na spotkanie już dziś.

  Kredyt i zabezpieczenie, podlegają zatwierdzeniu. Akceptacja regulaminu i warunków. To nie jest zobowiązanie do pożyczania. Programy, stawki, warunki mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

  Praktyki reklamowe

  Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

  Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład telefonicznie, pocztą elektroniczną i pocztą bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

  Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy. Ponadto doradcy finansowi / menedżerowie klientów mogą nadal wykorzystywać informacje zebrane online do dostarczania informacji o produktach i usługach zgodnie z umowami dotyczącymi konta.

  Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, możesz nadal widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

  Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

  Przechodzisz do innej witryny, której Bank of America nie jest właścicielem ani nie jest obsługiwany. Jego właściciel ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawartość witryny, ofertę i poziom bezpieczeństwa, dlatego prosimy o zapoznanie się z opublikowaną polityką prywatności i warunkami korzystania z witryny. Możliwe, że informacje podane na stronie są dostępne tylko w języku angielskim.

  Va ir a una pgina que podría estar en inglés

  Es posible que el contenido, las solicitudes y los documentos asociados con los productos y servicios específicos en esa pgina estén disponibles solo en inglés. Antes de escoger un producto o servicio, asegúrese de haber leído y entendido todos los términos y condiciones provistos.