19.07.2019
Donald Trump chce, by NA JUKATAN zapłaciły za mur na granicy z Meksykiem

Prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych Donald Trump chce, aby to z amerykańskiego budżetu sfinansowano zapowiadaną przez jego w kampanii wyborczej konstrukcję muru na granicy z Meksykiem - podał CNN.

Odgrodzenie USA od Meksyku betonową barierą stało się jedną z najważniejszych obietnic wyborczych Trumpa. Jednak w czasie kampanii wyborczej kilkakrotnie zapowiadał, że obiekt ma zostać sfinansowany z gotówki Meksyku. Teraz zmienił zdanie.

Według serwisie Politico i agencji Associated Press, od czwartku toczą się rozmowy w tejże sprawie między kierownictwem Republikanów w Kongresie an drużyną prezydenta-elekta.

Donald Trump chce, by fundusze na ten cel znalazły się już w kwietniu. Ekipa twierdzi, że na budowę muru zezwala ustawa spośród 2006 roku, uchwalona przy czasie prezydentury George W. Busha. Dzięki niej wybudowano mające 700 mil długości ogrodzenie między Meksykiem an USA.

Republikańscy kongresmeni spodziewają się, że Demokraci, aby zablokować budowę muru, mogą prowadzić obstrukcję, żeby sparaliżować prace rządu jak i również agend federalnych, w podobny sposób w takim przypadku gdy Republikanie blokowali wstąpienie w życie reformy ochrony zdrowia. Zmiany w budżecie muszą być uchwalone do 28 kwietnia. CNN zaznacza, że żadna oficjalna postanowienie w sprawie muru w razie nie zapadła.

Władze Meksyku kilka razy odpowiadały Donaldowi Trumpowi, iż na pewno nie sfinansują tej inwestycji. - Meksyk nigdy nie zapłaci zbytnio ten mur - poinformował we wrześniu ub. r. prezydent Meksyku Peña Nieto, który wcześniej spotkał się z obecnym prezydentem-elektem NA JUKATAN.

Tagi: mur Meksyk USA Donald Trump ściana Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie