25.06.2019
Bentley stworzył auto dla sokolników  Moto

Lubisz luksusowe samochody i jednocześnie pasjonujesz się sokolnictwem? Bentley ma coś na rzecz ciebie. Stworzył specjalną wersję SUV-a, za sprawą którego przewożenie i zajmowanie się drapieżnymi ptakami to czysta przyjemność.

Bentayga Falconry by Mulliner, bo tak nazywa się auto, posiada specjalny zestaw dla sokolnika, który mieści się w bagażniku. Zaprojektował go Mulliner, czyli wydział personalizowanych produktów Bentleya.

Dwie walizki

Dostaniesz auto w dwie minuty. Oto niezwykły automat

Zestaw podzielony jest na 2-ie walizki wykonane z naturalnego korka. W pierwszej odnajdziemy między innymi urządzenie GPS do śledzenia ptaków, specjalny postument dla sokoła, lornetki, ręczne robione rękawiczki w celu trzymania zwierzęcia oraz inne niezbędne narzędzia.

Druga walizka zawiera między innymi trzy termosy do kawy, herbaty lub innego wybranego napitku, ciepły koc i odświeżające chusteczki do nawilżania buzi.

Cały zestaw składa się łącznie z aż 430 elementów.

Transportowanie sokoła jest bezpieczne jak i również wygodne. Ptak podróżuje dzięki podłokietniku między siedzeniami posiadacza auta i pasażera.

Bentley nie podał, ile kosztuje Bentayga Falconry. Ceny prostej wersji luksusowego SUV-a chce się od 850 tyś złotych (230 tysięcy dolarów).

Źródło: Jorge Ferrari/Bentley/media

Bentley