Moje konto bankowe zostało właśnie zamrożone, co mam zrobić?

Moje konto bankowe zostało właśnie zamrożone, co mam zrobić?
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Odkrycie, że Twoje konto bankowe zostało zamrożone, często może być jednym z najbardziej szokujących i niepokojących doświadczeń w Twoim życiu. Zwykle tego odkrycia dokonuje się podczas próby skorzystania z karty czekowej w Internecie, w bankomacie lub, co gorsza – w sklepie (przed kolejką innych osób czekających na wypłatę swoich przedmiotów). Może to być kłopotliwe doświadczenie, które dodatkowo pogarsza fakt, że możesz mieć pilną potrzebę wydania pieniędzy, ale nie możesz. Nie możesz opłacić czynszu, kupować artykułów spożywczych, wlewać benzyny do samochodu – lista jest długa. Większość ludzi dzwoni do swojego banku od razu tylko po to, aby dowiedzieć się, że orzeczenie, o którym nic nie wiedzieli, doprowadziło teraz do ograniczenia środków na koncie (kontach).

Więc co się teraz dzieje? Jakie kroki możesz finanso podjąć, aby spróbować rozwiązać ten duży problem? Jakie masz prawa i zabezpieczenia w stanie Nowy Jork?

Pierwszą rzeczą, jaką należy sobie uświadomić, jest to, że Twoje konto bankowe zostało zamrożone w wyniku uzyskania przez kogoś (prawdopodobnie karty kredytowej lub firmy pożyczkowej) orzeczenia przeciwko Tobie. Jeśli nie wiedziałeś o pozwie, to nie mógłbyś w nim walczyć i dlatego wierzyciel / powód prawdopodobnie otrzymał wyrok zaoczny na żądaną kwotę. Aby dowiedzieć się więcej na temat leżącego u podstaw pozwu pozwu, możesz poprosić swój bank o podanie nazwiska „wierzyciela orzeczenia”, jego firmy prawniczej i „numeru indeksu” sprawy. Uzbrojony w te informacje możesz skontaktować się z odpowiednim sądem i poprosić o kopie wezwania, skargi, oświadczenia o świadczeniu usług, oświadczenia o zasługach i orzeczenia. Ta dokumentacja dostarczy Ci informacji, które mogą pomóc w złożeniu wniosku o zwolnienie (zwanego też nakazem przedstawienia sprawy).

To byłaby najlepsza pora na rozmowę z prawnikiem w naszej kancelarii, ponieważ możemy wyjaśnić, na czym polega ten proces i upewnić się, że postarasz się o to najlepiej. Proszę zanotować:Złożenie nakazu ujawnienia sprawy nie oznacza, że ​​konto zostanie zwolnione od razu – lub nawet w ogóle. Jeśli jednak nakaz jest podpisany przez sędziego i został odpowiednio przygotowany, możesz przynajmniej czasowo uniemożliwić wierzycielowi i jego prawnikom pobranie pieniędzy z Twojego konta. Jeśli i po złożeniu nakazu ujawnienia sprawy, sąd może zaplanować rozprawę „Traverse”, na której zainteresowane strony pojawiają się i debatują, czy doręczenie, zgodnie z definicją nowojorską, rzeczywiście miało miejsce. Jeżeli sędzia zdecyduje na Twoją korzyść, to wyrok zostanie unieważniony, sprawa powinna zostać oddalona, ​​a Twoje konto bankowe zwolnione. Proces ten może być czasochłonny i często wpływa na proces decyzyjny dla wielu osób.

Więc co jeszcze możesz zrobić, jeśli niekoniecznie chcesz złożyć nakaz ujawnienia sprawy?

Po zablokowaniu konta bankowego do Twojej uwagi zostanie wysłane pisemne powiadomienie, w którym poinformuje Cię, że jeśli masz na koncie pewne rodzaje pieniędzy, mogą one być „zwolnione” z ograniczeń. Jeśli uważasz, że twoje pieniądze należą do tych kategorii (które obejmują takie rzeczy, jak ubezpieczenie społeczne, odszkodowanie dla pracowników, zasiłki inwalidzkie itp.), Wówczas zawiadomienie przedstawia proces zwolnienia konta. Przestrzegaj uważnie tej informacji i od razu podejmij działania, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji. Ten proces jest zwykle szybszy niż złożenie nakazu ujawnienia przyczyny, ale jego rozwiązanie może zająć kilka tygodni. Nie pomijaj tej procedury i oczekuj, że wystarczy skontaktować się bezpośrednio z pełnomocnikami wierzyciela. Nie leżą one na sercu dla Twojego dobra i poleganie na nich może być dla Ciebie szkodliwe.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

W Nowym Jorku obowiązuje prawo znane jako „Ustawa o ochronie dochodów zwolnionych z podatku” (EIPA), które uznaje potrzebę dostępu ludzi do środków niezbędnych do życia na ich kontach, a tym samym określa sumy, które powinny pozostać dostępne nawet po został zamrożony. Na przykład: zgodnie z EIPA, jeśli bank ustali, że na jakimkolwiek koncie posiadasz maksymalnie 1950 USD niezwolnionego dochodu, to konto nie może zostać zamrożone. Oznacza to również, że można zabrać wszystko, co przekracza 1950 USD (jeśli nie zidentyfikowano żadnych funduszy niezwolnionych).

Wręcz przeciwnie, jeśli Twój bank stwierdzi, że część pieniędzy na Twoim koncie zawiera zwolnione środki, wówczas próg ten wzrasta do 2660 USD. Oznacza to, że jeśli masz na koncie mniej niż 2660 USD zwolnionego i niezwolnionego dochodu, nie powinno być żadnego zamrożenia – ale wszystko powyżej tej kwoty może zostać zamrożone (chyba że i dopóki ta kwota nie zostanie wykazana jako zwolniona). Sposób, w jaki można uzyskać dostęp do chronionych funduszy, często różni się w zależności od banku, dlatego należy skonsultować się z własnym bankiem, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Czy jest coś jeszcze?

Wszystkie powyższe informacje są przydatne z kilku powodów, ale często klienci Graham & Borgese również chcą spróbować uwolnić swoje konto (a) tak szybko, jak to możliwe, jednocześnie spłacając dług. Czasami złożenie nakazu pokazania przyczyny tego nie robi. Z tego powodu nasi prawnicy przyjmują całościowe podejście do rozwiązywania problemów związanych z prawem konsumenckim. Chcemy nie tylko pomóc Ci w jak najszybszym rozwiązaniu krótkoterminowego problemu, ale także zapewnić, że nie będziesz później narażony na różnego rodzaju problemy związane z tym samym długiem.

Jeśli masz do czynienia z zamrożonym kontem bankowym i chcesz uzyskać wskazówki, co robić dalej, nie wahaj się – zadzwoń do prawnika z firmy Graham & Borgese. Wykorzystaj nasze wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu tysięcy problemów z zakresu prawa konsumenckiego. Nasze konsultacje są bezpłatne i nie staramy się wywierać na Ciebie presji, abyś zrobił coś, czego wolisz nie robić. Istnieje rozwiązanie Twojego problemu, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pozwól nam pomóc zidentyfikować to rozwiązanie i pracować nad osiągnięciem Twoich celów.