17.07.2019
Dlaczego Netflix nie rozwija się na świecie?

W kwietnio br. Netflix rozszerzył własna działalność o ponad 130 krajów, wchodząc na każde ważne rynki poza Chinami. Pojawił się też oficjalnie w Polsce. Jednak globalna ekspansja platformy nie odbywa się bez problemów.

Netflix w wynikach za w pierwszej kolejności trzy miesiące 2016 r. pochwalił się dobrymi rezultatami międzynarodowej ekspansji. Ale przekonanie na drugi kwartał nie jest już tak dobre dla inwestorów. Akcje Netfliksa poszły w dół po tym jak okazało się, że prognozowany wzrost liczby użytkowników na ten czas jest poniżej oczekiwań Wall Street.

Jest kilkanaście powodów tego, że Netflix może mieć kłopoty w niektórych krajach. Analitycy firmy Jefferies zarysowali cztery możliwe, krótkoterminowe zagrożenia dla planów serwisu na zdominowanie światowego rynku. Oto one:

„Ograniczona ilość lokalnego kontentu”

To jest szczególnie istotne, gdyż wielu lokalnych konkurentów na rozwiniętych rynkach jak Republika francuska i Niemcy, przyglądało się sukcesom Netfliksa w AMERYCE. Chcieli oni pozyskać informacje jak zmodyfikować swoje oferty przed wejściem globalnego gracza. Jednocześnie dysponują większością dozą lokalnego kontentu niż amerykański serwis.

Tak jest na terytorium polski, gdzie Player. pl posiada cały polski zadowolony z anteny TVN, an ipla udostępnia programy jak i również seriale Polsatu. Ona serwisy mają też w propozycji filmy i seriale cudzoziemskie.

„Bariery językowe”

Większość wytwórczości dostępnych w Netfliksie wydaje się być w języku angielskim. Wydaje się to problem szczególnie przy takich krajach jak Rosja, gdzie tylko 5 proc. społeczeństwa mówi po angielsku (to dane z 2010 roku).

Również przy Polsce prawie cała propozycja Netflika w momencie tej startu była po angielsku. Jednak stopniowo kolejne gry zyskiwały polskie napisy i/lub lektora. Obecnie bez polskiej wersji językowej serwis oferuje nadal m. in. frakcja hitów kinowych.

„Wysokie ceny na niektórych rynkach”

Netflix zdecydował się nie obniżać cen na rozwijających się rynkach. To sprawa, iż serwis bywa stosunkowo droższy w porównaniu do rodzimych konkurentów.

W Naszym kraju za dostęp do Netfliksa trzeba zapłacić miesięcznie od czasu ok. 35 zł (opcja bez jakości HD jak i również z możliwością oglądania w jednym urządzeniu) do ok. 51 zł (opcja spośród HD i z alternatywą oglądania na czterech odbiornikach jednocześnie).

„Nierozwinięty proces płatności i infrastruktura”

Problemy zawiązane z płatnościami Netfliksa współwystępują w USA. Tam, żeby dalej korzystać z serwisu ludzie musieli przestawić się na karty płatnicze spośród chipem. Sprawiło to, hdy część osób zrezygnowała z dalszej subskrypcji serwisu. Produkcyjno-magazynowe elementy systemu Netfliksa będą jednak większym problemem w polepszających swoją ofertę rynkach.

- Zarząd uznał, że na wczesnym etapie ekspansji firma będzie musiała dostosować się do lokalnych zwyczajów powiązanych z płatnościami, ponieważ konsumenci na wielu rynkach nie posiadają karty kredytowej//debetowej lub nie za bardzo potrzebują korzystać z nich w sieci - napisali analitycy.

Uważają oni jednak, hdy Netflix najpierw sprawdzi, dokąd notuje największą popularność, przedtem wprowadzi możliwość korzystania spośród dodatkowych metod płatności.

Możliwość płacenia jedynie zbytnio pomocą karty debetowej albo kredytowej może stać się problemem na rzecz części Polaków. Z mnóstwo badań wynika, że po naszym kraju klienci aukcji internetowych częściej od opłacania kartą w sieci wybierają tradycyjne przelewy bankowe, płatności za pobraniem czy przelewy online.

Na koniec I kwartału tego r. Netflix miał na globie w sumie 81, 5 mln użytkowników (z czego 77, siedmiu mln płaciło za tej usługi). W Polsce w marcu br. jego stronę internetową odwiedziło 160, 6 tys. realnych użytkowników, natomiast w maju już tylko 120, 6 tys. (dane Gemiusa dotyczące tylko komputerów). Nie wiadomo jednak, jak dużo osób płaci w Polsce zbytnio dostęp do Netfliksa.

Tagi: VoD Netflix Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie