28.07.2019
Eurowings należące do Lufthansy planują tanie loty do USA  Lifestyle

Już niebawem dalekie trasy międzykontynentalne posiadają obsługiwać tanie niemieckie linie lotnicze Eurowigns. To odpowiedź na ofertę, którą przy ostatnich tygodniach ogłosił Norwegian, gdzie ceny zaczynają się od 69 dolarów jak i również nowo powołane linie Level, z biletami za 99 euro. Swoją odpowiedź szykuje też Air France.

Właścicielem Eurowings jest Lufthansa - druga, po Ryanair, największa linia lotnicza po Europie. Niemiecki przewoźnik odrzucić chce zostawać z tyłu zbyt konkurencją i postanowił stanąć do wyścigu tanich linii lotniczych na trasach transatlantyckich.

Eurowings obsługują kilka popularnych kierunków wypoczynkowych, ale mają rozszerzyć ofertę dzięki trasach do Usa. Jak poinformował na czwartkowej narady prasowej dyrektor generalny Lufthansy Carsen Spohr, by faktycznie się stało potrzebują pomocniczych samolotów. Odniósł się tym samym do maszyn Airbus A330, które Eurowings stosuje do lotów międzykontynentalnych.

- Potrzebnych jest nam więcej niż siedem samolotów, które obecnie mamy a mianowicie powiedział Spohr.

Konkurencja nie śpi

Ze stolicy bezpośrednio do Kalifornii. To będzie najdłuższy lot rodzimych linii

Tymczasem konkurencja nie zaakceptować śpi. Już teraz Air France i International Airlines Group (IAG), właściciel British Airways, pracują nad uruchomieniem podobnych usług.

- IAG i Air France kopiują nasz model - rzekł Spohr.

W styczniu tego roku International Airlines Group poinformowała bowiem, hdy już w czerwcu własną działalność rozpocznie Level. Loty nowej linii lotniczej pozostaną odbywały się z lotniska w El Prat w Barcelonie do Los Angeles, Oakland, Buenos Aires jak i również Punta Cana na Dominikanie.

Grupa Air France ujawniła z kolei, hdy rozważa start taniej linii dalekich lotów - Boost.

Wcześniej tanie loty za Ocean zapowiedział Norwegian, którego bilety mają kosztować od 69 dolarów. Złączenia z Irlandii lub Szkocji na Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych mają zostać uruchomione w lipcu tego r.. Loty będą obsługiwane za pośrednictwem samoloty Boeing 737 MAX.

Tanie loty do odwiedzenia USA

Z gry nie zaakceptować zamierzają wypadać także linie Wow Air, które poinformowało w czwartek, że zwiększa flotę szerokokadłubowych samolotów. Posiadają one pojawić się po ofercie islandzkiego przewoźnika do samego końca 2018 roku.

Choć nie wiemy oficjalnie dzięki jakich trasach będą latać nowe maszyny, to Bloomberg informuje, że taki kupno to element większej strategii Wow Air, który pragnąłby wprowadzić połączenia między Europą i Stanami Zjednoczonymi.