Kto jest właścicielem mojej hipoteki fannie lub Freddie

Category: Możesz Użyć
17 lutego 2021

„Kto jest właścicielem mojego kredytu hipotecznego? Nie jest to niezwykłe pytanie, ale odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Właścicielem twojego kredytu hipotecznego prawie na pewno nie jest osoba, z którą go załatwiłeś, ani nawet firma, dla której pracuje.

Tak długo, jak utrzymujesz ustalone miesięczne spłaty, a nawet jeśli tego nie zrobisz, prawdziwy właściciel pożyczki i sposób zarządzania nią w większości przypadków nie ma dla Ciebie znaczenia. Możesz jednak chcieć upewnić się, że Twoja pożyczka hipoteczna jest zarządzana prawidłowo. Jeśli potrzebujesz, a nawet chcesz poznać ostatecznego posiadacza Twojego biletu kredytowego, firma obsługująca Twój kredyt jest prawnie zobowiązana do udzielenia Ci tych informacji na żądanie.

Fannie Mae i Freddie Mac

Po pierwsze, oto kilka informacji o Fannie Mae i Freddie Mac, ponieważ te ciała mogą być bardzo istotne dla ostatecznego źródła twojej pożyczki. Zaciągając kredyt hipoteczny, pożyczkodawca może zatrzymać pożyczkę we własnym portfelu. Oznacza to, że podpisana przez Ciebie umowa kredytowa (nota) jest w posiadaniu pierwotnego pożyczkodawcy.

To najmniej prawdopodobna opcja. Zwykle pożyczkodawca sprzeda twój kredyt hipoteczny Fannie Mae lub Freddie Mac. Nie ma to wpływu na to, ile płacisz ani komu płacisz. Nadal płacisz pożyczkodawcy, z którym zawarłeś umowę. Fannie Mae (Federal National Mortgage Association – FNMA) i Freddie Mac (Federal Home Loan Mortgage Corporation – FHLMC) będą tworzyć pakiety podobnych obligacji i sprzedawać je inwestorom.

Są to papiery wartościowe oparte na hipotece, które są inwestycjami pochodzącymi z płatności dokonywanych co miesiąc przez Ciebie i inne osoby, w celu spłaty kredytu hipotecznego. Inwestorzy płacą Fannie Mae i Freddie Mac za pakiety lub transze podobnych kredytów hipotecznych. Te dwa organy następnie wypłacają gotówkę pożyczkodawcom, aby mogli zaoferować ją pożyczkobiorcom, takim jak Ty, którzy szukają kredytów hipotecznych. Więc kto jest właścicielem twojego kredytu hipotecznego?

Kto jest właścicielem mojego kredytu hipotecznego?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto ostatecznie jest właścicielem twojego kredytu hipotecznego, powinieneś najpierw zapytać swojego pożyczkodawcę hipotecznego, firmę, która sprzedała ci kredyt hipoteczny. Jeśli korzystałeś z usług pośrednika hipotecznego, Twój broker powinien być w stanie powiedzieć Ci, u kogo została zaciągnięta pożyczka. Powinna to być firma, której płacisz co miesiąc. Jeśli nie jesteś pewien, jak nazywa się ta firma, powinieneś znaleźć to na wyciągu bankowym lub poprosić bank o nazwę firmy przyjmującej miesięczne spłaty.

Ta firma musi zgodnie z prawem poinformować Cię, kto jest właścicielem Twojej pożyczki. To może być twój pierwotny pożyczkodawca. Chociaż jest to możliwe, nie jest to prawdopodobne. Jest bardziej prawdopodobne, że należy do Fannie Mae lub Freddie Mac. Każda z nich oferuje na swojej stronie internetowej „Narzędzie wyszukiwania, umożliwiające sprawdzenie, czy jest ona właścicielem Twojego kredytu hipotecznego.

Mortgage Electronic Registration Systems, Inc. (MERS)

MERS rejestruje i śledzi zarówno prawa własności, jak i prawa do obsługi kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Możesz użyć tego narzędzia wyszukiwania, jeśli nadal nie masz pewności, kto jest właścicielem kredytu hipotecznego. Zawiera szczegóły dotyczące większości kredytów hipotecznych, ale jego rejestry mogą być ograniczone do pierwotnej firmy, która sprzedała ci hipotekę.

Nie ma potrzeby, aby ktokolwiek posiadający kredyt hipoteczny w USA nie wiedział, kto jest właścicielem kredytu. Przynajmniej jeden z powyższych organów powinien umieć odpowiedzieć na swoje pytanie: kto jest właścicielem mojego kredytu hipotecznego? W przypadku niepowodzenia wszystkich powyższych, prawnik będzie w stanie znaleźć potrzebne informacje.