Korzystanie z karty kredytowej a gotówki

Category: Najlepsze Karty
17 lutego 2021

Często zdarza się, że ludzie, którzy mieli wcześniej problemy z kredytem lub zadłużeniem, odchodzą od kart kredytowych. Chociaż płacenie gotówką za zakupy ma pewne zalety, istnieje wiele dobrych powodów, by używać kart kredytowych. Oto jak układają się przeciwko sobie.

Wygoda

Karty kredytowe zapewniają siłę nabywczą bez niedogodności związanych z noszeniem przy sobie dużych ilości fizycznej gotówki. Jesteś odpowiedzialny za jedną kartę, która z łatwością zmieści się w Twoim portfelu lub torebce. Zyskujesz także wygodę kupowania przedmiotów teraz i płacenia za nie w przyszłości, co daje Ci czas na zdobycie środków, jeśli aktualnie ich nie masz. Jeśli płacisz cały rachunek w każdym cyklu, nie będziesz płacić odsetek za żadne zakupy. Wcześniejsze  

Płacenie gotówką eliminuje możliwość nadmiernych wydatków. Nie możesz wydać więcej, niż masz, więc nie ma niebezpieczeństwa związanego z wydatkami i niemożnością spłacenia rachunku na koniec cyklu – co skutkuje naliczeniem odsetek. Gotówka zapewnia również elastyczność kupowania przedmiotów od sprzedawców obsługujących wyłącznie gotówkę i tych, którzy wydają minimalne kwoty na karty kredytowe.

Możliwość wydawania

W przypadku gotówki Twoje wydatki są ograniczone do tego, co posiadasz. Z drugiej strony karty kredytowe pozwalają wydawać to, co masz, zapewniając dodatkową siłę nabywczą bez ryzyka związanego z posiadaniem takiej samej ilości gotówki. Jednak wybór gotówki zamiast kredytu może być nadal dobrą rzeczą. Badania wykazały, że ludzie wydają więcej za pomocą karty kredytowej niż gotówki. Ponieważ możesz wydać tylko dostępną gotówkę, zmniejszasz ryzyko zadłużenia, rezygnując z kart kredytowych. Wcześniejsze  

Poziom ochrony

Prawo federalne i zasady ochrony przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi ograniczają Twoją odpowiedzialność za nieuczciwe obciążenia zgubione lub skradzione. Wystawca Twojej karty kredytowej wyśle ​​Ci nową kartę kredytową – często z nowym numerem konta – w celu zastąpienia brakującej karty. Nie ma porównywalnej ochrony, gdy używasz gotówki. Jeśli twoja gotówka zostanie skradziona lub zgubisz portfel, nie masz szczęścia i ile masz przy sobie gotówki.

Korzystając z karty kredytowej, nie tylko zyskujesz ochronę przed oszustwami, ale masz również ochronę przed przedmiotami, których nigdy nie otrzymałeś, uszkodzonymi przedmiotami i przedmiotami, które nie zostały dostarczone zgodnie z obietnicą. Jeśli masz problem z produktami lub usługami kupionymi za gotówkę, jedyną opcją jest rozwiązanie tych wydawców bezpośrednio ze sprzedawcą. Karty kredytowe umożliwiają kwestionowanie transakcji, jeśli sprzedawca nie rozwiązuje problemu w sposób satysfakcjonujący. Wcześniejsze  

Nagrody

Wiele kart kredytowych oferuje nagrody za zakupy. Możesz zdobywać punkty do wykorzystania na towary, pobyty w hotelach, mile lotnicze i zwrot gotówki. Jeśli masz dostępne fundusze, użycie karty kredytowej do zakupów może być warte zdobycia punktów lojalnościowych – zwłaszcza jeśli używasz gotówki, którą wykorzystałeś do zakupu, aby zapłacić kartą kredytową.

Programy nagród działają również w przypadku zakupów gotówkowych, ale zwykle są one przeznaczone dla sprzedawców detalicznych i nie oferują żadnych korzyści w przypadku innych sprzedawców. Tego typu programy nagród mają zazwyczaj postać bezpłatnego produktu lub usługi po określonej liczbie wizyt lub zakupów. Z wyjątkiem sklepowych kart kredytowych, nagrody za pomocą kart kredytowych są znacznie bardziej wszechstronne niż nagrody lojalnościowe dla sprzedawców detalicznych.

Jest wiele ofert do wyboru, ale The Balance wybrał najlepsze karty kredytowe z nagrodami, jakie są obecnie dostępne. Jeśli szukasz nowej karty, skorzystaj z naszej listy, aby proces wyboru był bardzo łatwy.

Budowanie dobrego kredytu

Twoja ocena kredytowa jest istotnym finansowym aspektem Twojego życia; tak firmy będą podejmować decyzje dotyczące Ciebie, zanim zaoferują Ci pożyczki i inne usługi. Dobry kredyt jest konieczny, jeśli musisz pożyczyć pieniądze na zakup domu lub samochodu, wynająć mieszkanie, a nawet uzyskać konkurencyjną stawkę ubezpieczenia samochodu.

Niestety, korzystanie z gotówki przy wszystkich zakupach nie pomoże Ci zbudować zdolności kredytowej. Cała przesłanka oceny kredytowej opiera się na tym, jak dobrze wykorzystujesz kredyt, więc na ogół potrzebujesz karty kredytowej, aby rozpocząć budowanie kredytu. Korzystanie z karty kredytowej – oczywiście we właściwy sposób – to najlepszy sposób na zbudowanie dobrego kredytu

Wymagania dotyczące sprzedawców

Niektóre transakcje – takie jak wynajęcie samochodu, rezerwacja hotelu lub zakup biletów lotniczych – wymagają karty kredytowej. Lub przynajmniej karta debetowa. Jeśli żyjesz tylko za gotówkę, będziesz mieć trudności z rezerwacją tych usług.

Niektóre wypożyczalnie samochodów i hotele wymagają użycia karty kredytowej do rezerwacji. Te, które akceptują karty debetowe, mogą wymagać dużego depozytu zabezpieczającego, a nawet mogą przeprowadzić kontrolę kredytową, zanim pozwolą Ci zapłacić kartą debetową.

Karty kredytowe zapewniają elastyczność łatwego płacenia online. Jeśli masz tylko gotówkę i chcesz dokonać zakupu online, musisz albo przelać ją na konto rozliczeniowe, kupić kartę przedpłaconą, albo poprosić osobę posiadającą kartę kredytową, aby dokonała zakupu za Ciebie.

Podsumowanie

Karty kredytowe nie są pozbawione wad, ale jeśli używasz ich poprawnie, możesz zniwelować lub nawet wyeliminować wady. Oczywiście nie ma powodu, dla którego nie możesz mieć w portfelu zarówno kart kredytowych, jak i gotówki. Możesz użyć gotówki przy mniejszych zakupach, które nie wymagają ochrony karty kredytowej, i użyć swojej karty kredytowej do przedmiotów o większych wartościach oraz do zdobycia punktów lojalnościowych.