Kiedy udostępniać kod bezpieczeństwa karty kredytowej

Category: Kredytowej Jest
17 lutego 2021

Ściśle chroń te cyfry, chyba że zaufana firma potrzebuje ich do sfinalizowania zainicjowanego zakupu.

Czy powinienem udostępniać kod bezpieczeństwa mojej karty?

Nigdy nie ujawniaj swojego kodu w odpowiedzi na telefon lub e-mail, który uważasz za podejrzany. (Getty Images)

Czy kiedykolwiek czułeś się nieswojo, gdy ktoś przez telefon poprosił o kod bezpieczeństwa Twojej karty kredytowej? Twoje instynkty były na celowniku.

Podobnie jak większość ludzi trzyma swój numer ubezpieczenia społecznego i numery telefonów blisko kamizelki, tak samo powinieneś strzec kodów bezpieczeństwa swojej karty kredytowej.

Kody bezpieczeństwa pomagają zmniejszyć ryzyko oszustwa, mimo że przepisy dotyczące ochrony konsumentów ograniczają Twoją odpowiedzialność za oszustwa związane z kartami kredytowymi do 50 USD. W większości przypadków, jeśli szybko zgłosisz incydent, nie będziesz nic winien.

Tak, powinieneś zachować ostrożność, udostępniając kod bezpieczeństwa swojej karty, ale nadal jesteś chroniony, nawet jeśli Twoja karta jest niewłaściwie używana.

Co to jest kod bezpieczeństwa karty kredytowej?Kod zabezpieczający to zestaw trzech lub czterech cyfr z karty kredytowej, które mogą być potrzebne do realizacji transakcji online lub telefonicznych.

Ten kod – najczęściej nazywany wartością weryfikacyjną karty lub CVV – służy do potwierdzenia informacji o karcie kredytowej, gdy karta nie jest obecna, mówi Jerald Dawkins, dyrektor ds. Bezpieczeństwa informacji w True Digital Security, firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem. W zależności od wydawcy na karcie możesz również zobaczyć kod CVV2, CVC2 lub CID.

Zasadniczo kody te zostały stworzone jako kolejna warstwa ochrony przed oszustwami dotyczącymi kart kredytowych w Internecie.

Jak znaleźć kod bezpieczeństwa swojej karty?Większość sieci kart, takich jak Visa, Mastercard i Discover, przypisuje każdej karcie unikalny trzycyfrowy kod bezpieczeństwa. Kod bezpieczeństwa zostanie prawdopodobnie wybity na odwrocie karty kredytowej, zwykle po prawej stronie linii podpisu.

American Express wykorzystuje czterocyfrowe kody bezpieczeństwa wydrukowane z przodu karty.

Czy powinieneś udostępniać swój kod bezpieczeństwa?Trzymaj kod bezpieczeństwa swojej karty kredytowej w tajemnicy, chyba że jesteś pewien, że potrzebuje go legalna firma – i tylko wtedy, gdy inicjujesz transakcję. Nigdy nie ujawniaj kodu nikomu, kto nieoczekiwanie dzwoni lub wysyła e-maile i prosi o informacje.

Jeśli obawiasz się podania kodu przez telefon, powiedzmy, kiedy zamawiasz jedzenie na wynos, możesz poczekać, aż odbierzesz jedzenie, aby za nie zapłacić – mówi Robert Livingstone, prezes firmy Ideal Cost, która negocjuje opłaty za przetwarzanie kart kredytowych.

Zasadniczo to do Ciebie należy ostrożność podczas udostępniania informacji o karcie kredytowej. To, że nazywa się to „kodem bezpieczeństwa, nie oznacza, że ​​jesteś naprawdę chroniony przed oszustwami internetowymi.

Ostrożność oznacza robienie tego, co już powinieneś robić, aby chronić się przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi. „Ostatecznie posiadacz karty musi zwracać uwagę na swoje oświadczenia, uzgadniać je co tydzień lub co miesiąc online lub co miesiąc i jak najszybciej odrzucać nieautoryzowane opłaty – mówi Robert Siciliano, ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa z grupy inwestycyjnej ETFMG i dyrektor generalny Safr.Me, firmy zajmującej się edukacją w zakresie bezpieczeństwa.

Upewnij się, że potwierdzasz obciążenia na wyciągu z karty i skontaktuj się z firmą, której nie rozpoznajesz. Jeśli zauważysz fałszywe obciążenia, zgłoś je natychmiast wystawcy karty kredytowej i poproś o nową kartę.

Livingstone sugeruje również użycie karty kredytowej lub obciążeniowej zamiast karty debetowej, jeśli martwisz się o bezpieczeństwo. O wiele łatwiej będzie Ci kwestionować fałszywe obciążenia na karcie kredytowej niż na karcie debetowej.

Podsumowanie? Kody bezpieczeństwa Twojej karty kredytowej mogą dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Liczy się skrupulatne śledzenie wszystkich działań na Twojej karcie kredytowej i zgłaszanie wszelkich podejrzanych obciążeń wydawcy, gdy tylko je zauważysz.

Czy ktoś może użyć Twojej karty kredytowej bez kodu zabezpieczającego?W niektórych przypadkach samo posiadanie kodu zabezpieczającego nie jest wystarczające, aby oszust mógł nielegalnie wykorzystać Twoją kartę. W sklepie tradycyjnym oszust potrzebuje nie tylko numeru karty kredytowej i kodu zabezpieczającego, ale także karty.

Transakcje online to inna historia. Jeśli złodzieje mają numer Twojej karty i kod, mogą robić zakupy w Internecie do woli, mówi Dawkins.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony konsumentów generalnie nie ponosisz żadnej odpowiedzialności, jeśli nie zgubiłeś karty, ale ktoś kradnie i wykorzystuje Twój numer konta. Oczywiście naruszenie bezpieczeństwa Twojej karty kredytowej jest nadal niedogodnością.

Jak możesz lepiej chronić swoje karty online? Bądź ostrożny i nie trać zaufania. Korzystanie z kodu bezpieczeństwa karty kredytowej przez Internet lub telefon jest według własnego uznania i w oparciu o „zaufanie, jakie masz w organizacji, że będą one prawidłowo chronić dane – mówi Dawkins.

Zaktualizowano 21 października 2019 r .: Ta historia została pierwotnie opublikowana wcześniej i została zaktualizowana o nowe informacje.