Kiedy spłata zadłużenia pojawi się w raporcie kredytowym?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy całej gamy firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 17 lipca 2013 /
 • 2 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajSzanowny Doradcy ds. Kart Kredytowych, Po

  jakim czasie nasze raporty kredytowe wykażą, że spłaciliśmy większość rachunków za karty kredytowe i jeden z naszych pojazdów? Wkrótce będziemy poszukiwać domów i będziemy chcieli obniżyć stosunek zadłużenia do dochodów. Moja teściowa właśnie sprzedała swój dom i część tych pieniędzy przeznaczy na pomoc. Jeśli te pozycje zostaną zapłacone przed końcem lipca, czy odbije się to w naszych raportach kredytowych natychmiast, czy też zajmie to 30-dniowy cykl lub więcej, aby je pokazać? Prawie wszystkie nasze linie kredytowe zostały wyczerpane, więc nie ma wątpliwości, że spłata kwoty przed próbą uzyskania wstępnego zatwierdzenia pomoże nam uzyskać przyzwoitą stopę procentową.

  – Kryształ

  Więcej na kredyt:
 • Kalkulator wskaźnika zadłużenia do dochodów
 • Darmowy kalkulator zdolności kredytowejUsuń raport kredytowy dotyczący starego długuDrogi Crystal

  Wystawcy kart kredytowych zazwyczaj wysyłają zaktualizowane salda do firm sporządzających raporty kredytowe raz w miesiącu, po przetworzeniu przez emitenta płatności za dany cykl rozliczeniowy. Oznacza to, że jeśli spłaciłeś salda na karcie kredytowej, tak jak są one widoczne na wyciągu z lipca, salda pojawią się jako zero do sierpnia. Oczywiście oznacza to, że po spłaceniu salda nie obciążasz już swoich kart.

  Upewnij się również, że znasz rzeczywiste saldo, sprawdzając je online w czasie rzeczywistym. Saldo wyciągu odzwierciedla tylko te obciążenia dokonane przed datą zamknięcia wyciągu i nie obejmuje żadnych opłat, które wystąpią później.

  Spłata lub zmniejszenie niespłaconego zadłużenia obniża stosunek zadłużenia do dochodów i pomaga zwiększyć zdolność kredytową poprzez obniżenie wskaźnika wykorzystania – lub odsetka dostępnego kredytu, z którego korzystasz. Kredytodawcy hipoteczni wykorzystują to, wraz z Twoją oceną kredytową, do określenia kwoty kredytu i otrzymywanej stopy procentowej.

  Aby uzyskać wskaźnik wykorzystania, kluczem jest wykorzystanie 20 procent lub mniej dostępnego kredytu na każdej karcie indywidualnie, a także łącznie. Podczas gdy niższy wskaźnik wykorzystania pomaga, to, jak bardzo poprawi on twoją zdolność kredytową, zależy w dużej mierze od reszty twojej historii kredytowej.

  To prowadzi mnie do drugiego punktu. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem jak najlepszej stopy procentowej, spłata zadłużenia to krok pierwszy. Powinieneś pobrać raporty kredytowe z Experian, TransUnion i Equifax i upewnić się, że Twoja historia kredytowa jest dokładna. Konsumenci mają prawo do bezpłatnego raportu kredytowego co 12 miesięcy z biur informacji kredytowej. Powinieneś także rozważyć szybką aktualizację swojej historii kredytowej poprzez szybki wynik.

  Możesz również rozważyć zakup oceny zdolności kredytowej od biur informacji kredytowej. Pakiety zazwyczaj zawierają analizę raportu kredytowego, która pokaże, które czynniki najbardziej szkodzą Twojej zdolności kredytowej. Może się okazać, że poziom Twojego zadłużenia to tylko jeden z kilku czynników obniżających Twoją zdolność kredytową. Aby uzyskać możliwie najlepsze oprocentowanie kredytu hipotecznego, być może będziesz musiał najpierw dopracować inne obszary swojego życia finansowego.

  Uzyskaj więcej wiadomości, wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy i porad ekspertów, zapisz się na bezpłatny biuletyn Bankrate.

  Zapytaj doradcę

  Aby zadać pytanie doradcy ds. Kart kredytowych, przejdź do strony „Zapytaj ekspertów i wybierz „Karty kredytowe. Przeczytaj więcej kolumn Doradcy karty kredytowej. Śledź Janna Herron na Twitterze.

  Treść Bankrate, w tym wskazówki zawarte w jej kolumnach z poradami i ekspertami oraz ta strona internetowa, ma na celu wyłącznie pomoc w podejmowaniu decyzji finansowych. Treść ma szeroki zakres i nie uwzględnia Twojej osobistej sytuacji finansowej. Bankrate zaleca zasięgnięcie porady doradców, którzy są w pełni świadomi Twojej indywidualnej sytuacji, przed podjęciem jakichkolwiek ostatecznych decyzji lub wdrożeniem jakiejkolwiek strategii finansowej. Pamiętaj, że korzystanie z tej witryny podlega Warunkom użytkowania Bankrate.