Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz do osobistej pożyczki?

17 lutego 2021

Twoja ocena kredytowa jest jednym – ale nie jedynym – czynnikiem, na podstawie którego pożyczkodawcy decydują o oprocentowaniu i kwocie pożyczki.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Wymagania dotyczące oceny kredytowej dla pożyczek osobistych różnią się w zależności od pożyczkodawców. Wielu preferuje pożyczkobiorców z dobrymi lub doskonałymi wynikami kredytowymi (690 FICO i powyżej), ale niektórzy pożyczkobiorcy akceptują pożyczkobiorców ze złym kredytem (poniżej 630).

Zgodnie z anonimowym zbiorem danych użytkowników NerdWallet, którzy wstępnie zakwalifikowali się do pożyczki osobistej, minimalna ocena kredytowa kwalifikująca do pożyczki osobistej wynosi zazwyczaj od 610 do 640.

Wysoka zdolność kredytowa nie gwarantuje, że się zakwalifikujesz ani nie uzyskasz niskiej stawki. Kwalifikacja zależy w dużej mierze od Twojej zdolności kredytowej, która jest zwykle połączeniem Twojej historii kredytowej i wyniku, a także dochodów i zadłużenia. Skorzystaj z poniższego kalkulatora, aby dowiedzieć się, jakie opcje pożyczki możesz mieć w oparciu o Twoją zdolność kredytową.

Czego potrzebujesz, aby kwalifikować się do pożyczki osobistej

Tylko dlatego, że spełniasz wymagania dotyczące minimalnej zdolności kredytowej pożyczkodawcy, nie zawsze oznacza to, że kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki.

Pożyczkodawcy mają szereg kryteriów, które uwzględniają przy składaniu wniosku. Niektórzy patrzą na alternatywne dane, takie jak miejsce, w którym studiowałeś i na jakim polu pracujesz. Inni patrzą głównie na twoje raporty kredytowe i historię, razem z twoimi dochodami i długami.

Oto, na co większość pożyczkodawców patrzy we wniosku o pożyczkę osobistą:

Ocena kredytowa: Wielu pożyczkodawców przygląda się modelowi punktacji kredytowej FICO, ale niektórzy korzystają z VantageScore. Inni pożyczkodawcy twierdzą, że opracowują własne systemy oceniania dla wnioskodawców na podstawie gromadzonych danych o pożyczkobiorcach.

Historia kredytowa: pożyczkodawcy lubią widzieć długą historię kredytową we wniosku o pożyczkę. Pożyczkodawca może powiedzieć, że wymaga co najmniej dwóch lub trzech lat historii kredytowej, ale zazwyczaj dłuższa jest lepsza. Więcej kont w całej historii kredytowej pokazuje pożyczkodawcy, jak sumiennie dokonałeś płatności. Kredytobiorcy posiadający wiele kart kredytowych, kredyt hipoteczny lub pożyczkę samochodową wykazujący regularne terminowe płatności mogą mieć większe szanse na uzyskanie kwalifikacji.

Wskaźnik zadłużenia do dochodów: pożyczkodawcy poszukują pożyczkobiorców, którzy zarabiają wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić swoje bieżące miesięczne zobowiązania finansowe oraz spłaty pożyczki. Wiele osób korzysta z wskaźnika zadłużenia do dochodów, aby sprawdzić, czy kolejna pożyczka spowodowałaby nadmierne obciążenie finansów.

Wolne przepływy pieniężne: Twój stosunek zadłużenia do dochodów nie uwzględnia wydatków, takich jak gaz, artykuły spożywcze i czynsz, więc niektórzy pożyczkodawcy przyglądają się transakcjom na rachunkach bankowych, aby zobaczyć, ile pieniędzy pożyczkobiorcy pozostały po innych wydatkach. Pożyczkodawcy nazywają to „wolnym przepływem gotówki, a im więcej ich masz, tym większa pewność, że pożyczkodawca akceptuje Twój wniosek.

Pożyczki osobiste za uczciwy lub zły kredyt

Chociaż pożyczkodawcy biorą pod uwagę kilka czynników przy składaniu wniosku o pożyczkę, ocena kredytowa często ma dużą wagę.

Kredytobiorcy z uczciwym lub złym kredytem często kwalifikują się do wysokich stóp procentowych, które mogą sięgać nawet 36%. Niska ocena kredytowa może być również powodem, dla którego pożyczkodawca zatwierdza niską kwotę pożyczki.

Kredytodawcy, którzy oferują uczciwe pożyczki kredytowe, mogą spojrzeć poza Twoją zdolność kredytową, aby podjąć decyzję o pożyczce. Na przykład spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe analizują sytuację członka w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej oraz inne czynniki dotyczące wniosku.

Wnioski o pożyczkę mogą spowodować tymczasowy spadek wyniku. Wstępna kwalifikacja może pokazać potencjalne oferty pożyczki i nie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej. Jeśli nie kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, którą chcesz, możesz zwiększyć swoje szanse, korzystając ze współsygnatariusza lub budując swój kredyt.

Zobacz, co zasila Twój kredytSprawdź swoją bezpłatną zdolność kredytową, uzyskaj spersonalizowane informacje. Cotygodniowe aktualizacje umożliwiają śledzenie postępów.