Jakie rodzaje zawodów i pracodawców występują w finansach?

Category: Kredyty Hipoteczne
17 lutego 2021

Szybkie linki do tego artykułu

Jeśli pracujesz w finansach, możesz być zaangażowany w inwestowanie pieniędzy, zarządzanie nimi, ich ochronę lub wiele innych możliwości, pracę z klientami indywidualnymi, korporacyjnymi, inwestorami, udziałowcami i współpracownikami. Finanse można z grubsza podzielić na rachunkowość, zarządzanie inwestycjami, bankowość, ubezpieczenia i zawód aktuariusza, ale w każdym z tych sektorów istnieje szeroki zakres pracy dla absolwentów i absolwentów szkół. Możliwości pracy w finansach istnieją w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Odkryj główne obszary finansów i zastanów się, gdzie najlepiej pasowałyby Twoje umiejętności, talenty i zainteresowania, zanim złożysz podanie o przyjęcie na kursy uniwersyteckie lub pracę po ukończeniu szkoły.

Księgowość

Co to jest księgowość?

Każda firma, niezależnie od jej wielkości, potrzebuje eksperta do zarządzania finansami i upewnienia się, że wszystkie liczby się zsumują. Zarządzanie przepływami pieniężnymi oraz monitorowanie zysków i strat to kluczowe obszary pracy księgowych. Ich zadaniem jest również dostarczanie i wyjaśnianie informacji finansowych osobom w organizacjach, które odpowiadają za strategię. Absolwenci i absolwenci szkoły zazwyczaj rozpoczynają działalność w tych obszarach rachunkowości (niektóre, takie jak zapewnienie i audyt, mogą się pokrywać):

 • doradztwo (doradztwo firmie w pokonywaniu wyzwań finansowych)
 • zapewnienie (przegląd informacji finansowych firmy w celu upewnienia akcjonariuszy, że ich pieniądze są dobrze wykorzystywane)
 • audyt (przeprowadzanie finansowej kontroli kondycji organizacji)
 • podatek (doradzanie firmom i osobom fizycznym w zakresie wysokości podatku, jaki muszą zapłacić)

W księgowości istnieją również inne specjalistyczne obszary pracy, takie jak:

 • finanse korporacyjne (zarabianie pieniędzy na biznesie poprzez kupowanie i sprzedawanie)
 • odbudowa korporacyjna (zapewnienie, że wszystko pójdzie gładko – mówiąc finansowo – gdy firmy upadną)
 • skarb korporacyjny (zarządzanie funduszami firmy)
 • rachunkowość finansowa (analiza informacji finansowych w celu wykazania, jak dobrze lub źle działa firma)
 • księgowość kryminalistyczna (badanie w celu ustalenia, czy doszło do oszustwa)
 • rachunkowość zarządcza (dostarczanie informacji gospodarczych, które pomagają firmom w podejmowaniu decyzji finansowych)
 • ocena ryzyka (identyfikacja i ocena ryzyka dla biznesu klienta)

Aby uzyskać więcej informacji na temat dowolnego z tych obszarów pracy, kliknij łącza powyżej.

Gdzie mógłbyś pracować?

Możesz pracować w firmie księgowej obsługującej klientów księgowych, lub możesz być księgowym w firmie, której głównym przedmiotem działalności nie są finanse, np. Producent samochodów. Możesz również pracować w firmie świadczącej usługi profesjonalne, która świadczy swoim klientom szeroki zakres różnych usług biznesowych, w tym księgowych. Cztery największe międzynarodowe firmy świadczące profesjonalne usługi są znane jako Wielka 4. Jeśli pracujesz dla firmy księgowej lub jednej z Wielkiej Czwórki, Twoimi klientami będą osoby fizyczne lub firmy poszukujące porady i wiedzy. Jeśli pracujesz dla pracodawcy nie zajmującego się księgowością (np. Organizacji detalicznej, banku lub sieci restauracji), będziesz świadczył wewnętrzne usługi księgowe dla swojego pracodawcy. W rachunkowości sektora publicznego (na przykład rząd, zdrowie lub edukacja) możesz pracować dla dobra publicznego i zapewnić, na przykład,prawidłowe gospodarowanie pieniędzmi podatników.

Gdziekolwiek pracujesz i czy jesteś absolwentem czy absolwentem, po rozpoczęciu kariery księgowej będziesz pracować nad zdobyciem kwalifikacji – przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule o kwalifikacjach zawodowych w księgowości .

Wielu księgowych, którzy ostatecznie podejmują pracę dla małych firm lub organizacji charytatywnych, zdobywa kwalifikacje zawodowe, pracując w firmie księgowej lub dużej firmie z dużym zespołem finansowym. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie organizacje mogą sobie pozwolić na wspieranie początkujących w zdobywaniu kwalifikacji. Typowe pierwsze prace obejmują role w audycie lub zapewnianiu. Gdy osiągniesz pełne kwalifikacje, będziesz mieć znacznie szerszą grupę pracodawców, dla których możesz pracować.

Zarządzanie inwestycjami

Co to jest zarządzanie inwestycjami?

Firmy zarządzające inwestycjami pomagają swoim klientom, którymi są zazwyczaj duże instytucje i osoby fizyczne z dużą ilością pieniędzy i / lub cennych majątków (aktywów), zwiększyć ich majątek. Robią to poprzez łączenie i inwestowanie majątku swoich klientów – mając na uwadze poziom ryzyka, które klienci chcą podjąć, oraz swoje cele finansowe. Klientami są bogate osoby i rodziny, rządy, instytucje edukacyjne, organizacje charytatywne i firmy ubezpieczeniowe – by wymienić tylko kilka. Firmy zarządzające inwestycjami mogą być również znane jako firmy zarządzające aktywami lub firmy zarządzające pieniędzmi.

Gdzie mógłbyś pracować?

Oferty pracy w zarządzaniu inwestycjami można znaleźć w firmach zarządzających inwestycjami, takich jak M&G Investments i Fidelity International, towarzystwach ubezpieczeniowych, takich jak Allianz i AXA, a także w dużych bankach, takich jak Barclays i HSBC. Istnieje kilka aspektów zarządzania inwestycjami – w tym zarządzanie i inwestowanie funduszy, badania firm oraz utrzymywanie i rozwijanie systemów informatycznych wspierających klientów i pracowników – więc działalność związana z zarządzaniem inwestycjami będzie obejmować wiele działów, w których będą pracować różne osoby o różnych umiejętnościach.

Bankowość

Bankowość ma dwie główne strony: handel detaliczny i inwestycje. Istnieją również mniejsze obszary, takie jak korporacja. Niektóre banki specjalizują się tylko w jednym z tych obszarów, podczas gdy inne obejmują więcej niż jeden. Bankowość detaliczna zapewnia klientom indywidualnym szereg produktów finansowych, takich jak kredyty hipoteczne, pożyczki osobiste, karty kredytowe, karty debetowe i konta oszczędnościowe. Firmy, takie jak kioski, będą również wymagać bezpośredniego dostępu do podobnych produktów i usług; jest to znane jako bankowość korporacyjna (lub komercyjna). Bankowość inwestycyjna polega na doradzaniu osobom i instytucjom bogatym w gotówkę / aktywa w zakresie pozyskiwania pieniędzy na przedsięwzięcia biznesowe i strategie biznesowe, takie jak fuzje (dwie firmy łączą się w celu utworzenia nowej firmy) i przejęcia (jedna firma kupuje drugą). Banki inwestycyjne również wykorzystują gotówkę własną i swoich klientów w transakcjach handlowych do zarabiania pieniędzy.

Gdzie mógłbyś pracować?

Bankowcy detaliczni pracują w wielu oddziałach rozsianych na głównych ulicach iw centrach miast w całej Wielkiej Brytanii. Można je również znaleźć w krajowych centrach telefonicznych banków oraz w ich oddziałach stacjonarnych uruchomionych we współpracy z uznanymi sklepami, takimi jak Marks & Spencer. Banki detaliczne mają kilka różnych obszarów, w których możesz pracować, w tym obsługa klienta, sprzedaż, marketing i IT. Role w bankowości inwestycyjnej istnieją w bankach inwestycyjnych, takich jak Goldman Sachs i JP Morgan, oraz w oddziałach bankowości inwestycyjnej banków, które również mają skrzydło detaliczne, a mianowicie Barclays i HSBC. Banki inwestycyjne również składają się z kilku części, więc możliwości zatrudnienia będą obejmować różne działy.

Ubezpieczenia i aktuarialne

Co to jest ubezpieczenie?

W ubezpieczeniach istnieją dwie główne funkcje: ubezpieczenie i inwestycje. Underwriting obejmuje mierzenie narażenia klientów na ryzyko, przed którym chcą być ubezpieczeni (np. Jeśli chcą ubezpieczenia domu, byłoby to prawdopodobieństwo włamania lub zalania ich domu) i decydowanie, ile pieniędzy należy pobrać na ubezpieczenie (lub ubezpieczenie ) to ryzyko. Strona inwestycyjna widzi pieniądze, które firmy ubezpieczeniowe pozostawiły po wypłatach dla klientów, zainwestowane w powiększenie puli gotówki. Rodzaje ubezpieczenia są różne; na przykład ogólne, życiowe, zdrowotne i komercyjne, a klientami są osoby i organizacje – zarówno duże, jak i małe.

Oprócz ubezpieczania i inwestycji, role w ubezpieczeniach obejmują inne obszary, w tym compliance (zrozumienie i przestrzeganie zasad) oraz marketing (opracowywanie i przekazywanie informacji). Nauki aktuarialne – wykorzystujące matematykę, statystykę oraz wiedzę biznesową i ekonomiczną do oceny prawdopodobieństwa zajścia czegoś złego – są ściśle powiązane z ubezpieczeniami. Czasami jest to funkcja w firmach ubezpieczeniowych lub może być wykonywana przez wyspecjalizowane firmy aktuarialne, których klientami są firmy ubezpieczeniowe.

Gdzie mógłbyś pracować?

W branży ubezpieczeniowej istnieje pięć głównych typów pracodawców: firmy ubezpieczeniowe; banki detaliczne i niektórzy sprzedawcy, np. supermarkety; brokerzy Ubezpieczeniowi; rynek ubezpieczeń Lloyd’s of London, gdzie brokerzy spotykają się z ubezpieczycielami; oraz specjalistyczne firmy konsultingowe, które udzielają fachowych porad w określonej dziedzinie. Firmy będą specjalizować się we wszystkich wymienionych obszarach lub ich kombinacji.