Jakie będzie Twoje oprocentowanie?

Category: Swoją Zdolność
17 lutego 2021
  • 29 grudnia 2019 r
  • | Meghan CarbaryCar Kupowanie

Niestety, nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie będzie Twoje oprocentowanie, ponieważ to, do czego się kwalifikujesz, w dużej mierze zależy od Twojego kredytu i pożyczkodawcy, z którym współpracujesz. Istnieje jednak wiele sposobów określenia, jaka będzie prawdopodobnie bliska stopa procentowa. Przyjrzyjmy się dokładniej…

Wiedząc, gdzie stoi Twój kredyt

Zamiast rozpoczynać podróż kupna samochodu od pytania, jakie będą Twoje zainteresowania, dlaczego nie zacząć od „jak wygląda Twój kredyt? Znając swój kredyt, możesz rozpocząć badanie pożyczkodawców, którzy najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Aby rozpocząć, uzyskaj kopię swoich raportów i punktów, odwiedzając www.annualcreditreport.com. Co 12 miesięcy masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego z każdego z trzech głównych biur kredytowych: TransUnion, Equifax i Experian. Możesz uzyskać swoją zdolność kredytową w tym samym czasie, chociaż może to skutkować opłatą.

Teraz, gdy już wiesz, jaka jest Twoja zdolność kredytowa i co znajduje się w raportach kredytowych, musisz wiedzieć, co zrobić z tymi informacjami.

Co oznacza Twój zakres oceny kredytowej?

Wyniki kredytowe mieszczą się w zakresach pogrupowanych według poziomów. Jest to jedno narzędzie, którego używa pożyczkodawca do określenia ryzyka. Im wyższa ocena kredytowa, tym mniejsze ryzyko. Dostępnych jest więcej niż jeden model oceny kredytowej, ale najczęściej używanym przez pożyczkodawców jest model punktacji kredytowej FICO.

Wyniki FICO mieszczą się w zakresie od 300 do 850, a oceny kredytowe należą do następujących poziomów:

  • 300 do 579 – słaba. Jeśli Twój wynik kredytowy mieści się w tym przedziale, jesteś uważany za konsumenta o wysokim ryzyku subprime i możesz mieć trudności z uzyskaniem kredytu od tradycyjnego pożyczkodawcy. Kredytobiorcy należący do tej kategorii mają tendencję do obserwowania najwyższych stóp procentowych, czasami sięgających nawet 20% lub więcej.
  • 580 do 669 – zadowalający. Wyniki kredytowe w tym zakresie są poniżej średniej krajowej i są uważane za subprime. Prawdopodobnie napotkasz pewne progi szybkości udzielania pożyczek, ale powinieneś być w stanie znaleźć pożyczkę za pomocą nietradycyjnych środków, takich jak pożyczkodawca subprime. Kredytobiorcy subprime zazwyczaj kwalifikują się do pożyczki z oprocentowaniem wyższym niż średnie.
  • 670 do 739 – Dobrze. Jeśli znajdujesz się w tym przedziale zdolności kredytowej, jesteś uważany za konsumenta innego niż główny. Możesz lub nie kwalifikować się do pożyczki od tradycyjnego pożyczkodawcy i prawdopodobnie zobaczysz wyższe stopy procentowe niż konsumenci z lepszymi wynikami kredytowymi.
  • 740 do 799 – bardzo dobrze. Oceny kredytowe mieszczące się w tym przedziale są uważane za niskie ryzyko dla kredytodawców. Tacy konsumenci są znani jako pierwsi pożyczkobiorcy, którzy zarabiają na nich lepiej niż średnie stopy procentowe przy ubieganiu się o kredyt.
  • 800 do 850 – wyjątkowy. Te wyniki są najlepsze i są uważane za pożyczkobiorców o najniższym ryzyku. Ten poziom kredytu nazywa się super prime, a pożyczkobiorcy z tego zakresu kwalifikują się do najlepszych stóp procentowych i umów finansowania.

Korzystając z tych informacji, możesz sprawdzić online średnie stopy procentowe dla osób z Twojego zakresu punktacji kredytowej. W tym momencie dobrze jest również rozpocząć badanie, które pojazdy najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom w zakresie prowadzenia pojazdu, i zacząć ustalać budżet samochodu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zwiększeniu zdolności kredytowej, możemy Ci w tym pomóc.

Na finansowanie samochodów wpływ mają inne niż stopy procentowe

Mimo że stopa procentowa jest ważnym czynnikiem w określaniu, ile będzie Cię kosztować kredyt samochodowy, pamiętaj, że tylko jedna pozycja wpływa na całkowity koszt.

Rzeczy takie jak rok, marka i model pojazdu, okres pożyczki, zaliczka oraz to, czy kupujesz nowy lub używany, mają wpływ na kredyt samochodowy – nie wspominając o kosztach posiadania pojazdu, takich jak ubezpieczenie samochodu, paliwo, i konserwacja.

Samochody nie są tanie, więc upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz, zanim złożysz wniosek o pożyczkę samochodową.

Znalezienie dealera dostosowanego do Twoich potrzeb

Bez względu na to, gdzie wyląduje Twoja zdolność kredytowa, zazwyczaj dostępny jest dealer, który może Ci pomóc. Czasami znalezienie odpowiedniego pożyczkodawcy dla swoich potrzeb zajmuje trochę czasu.

W Auto Credit Express współpracujemy z ogólnokrajową siecią specjalnych dealerów finansowych, które dysponują środkami pożyczkowymi dla osób w wielu sytuacjach kredytowych, w tym z niskim kredytem, ​​brakiem kredytu i bankrutem.

Aby połączyć się z lokalnym dealerem, który może pomóc w zakupie samochodu, po prostu wypełnij nasz szybki i bezpłatny formularz wniosku o pożyczkę samochodową, aby rozpocząć już teraz.

  • Ćwierkać

Uzyskaj bezpłatną zdolność kredytową już teraz i uzyskaj kopię swojego najnowszego raportu kredytowego!

Chroń swój pojazd, a możesz zaoszczędzić tysiące na naprawach.