Jaka jest różnica między dotowanymi a niesubsydiowanymi pożyczkami studenckimi?

Category: Możesz Pożyczyć
17 lutego 2021

Kiedy bierzesz federalne pożyczki studenckie na opłacenie studiów, Twoje pożyczki są albo niesubsydiowane, albo dotowane. Główna różnica między nimi sprowadza się do tego, kto płaci odsetki. W określonych ramach czasowych Departament Edukacji pokrywa koszty odsetek pożyczkobiorców, którzy kwalifikują się do otrzymania bezpośrednich pożyczek z dopłatą. Pożyczkobiorcy, którzy otrzymują bezpośrednie niespłacone pożyczki, muszą pokryć wszystkie koszty odsetek. Zrozumienie różnicy między dotowanymi a niespłacanymi pożyczkami jest ważne, ponieważ wpływa ona na sposób spłaty odsetek, całkowity dług po ukończeniu studiów i sposób radzenia sobie ze spłatą.

Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock Student uczący się na trawie na kampusie uczelni.

Pożyczki dotowane a pożyczki niesubsydiowane

Zarówno bezpośrednie subsydiowane, jak i bezpośrednie niespłacane pożyczki są częścią federalnego programu pożyczek bezpośrednich. Kiedy złożysz bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów, Twoja szkoła prześle Ci list pomocy finansowej, który wyjaśnia, do czego się kwalifikujesz i ile możesz pożyczyć. Oto, jak działają subsydiowane i niesubsydiowane pożyczki studenckie.

Studenci studiów licencjackich: do 31 000 USD

Niezależni studenci studiów licencjackich: 57500 USD

Absolwenci: 138 500 USD

Co to jest pożyczka z dopłatą?

Bezpośrednia dotowana pożyczka jest rodzajem federalnej pożyczki studenckiej, którą studenci studiów licencjackich mogą otrzymać, wykazując potrzeby finansowe. Są tańsze niż niespłacane pożyczki studenckie, ponieważ w określonych ramach czasowych nie są od nich naliczane odsetki. Departament Edukacji płaci odsetki od dotowanych pożyczek w następujących przypadkach:

 • Podczas gdy pożyczkobiorca jest zapisany co najmniej na pół etatu do szkoły.
 • Na sześciomiesięczny okres karencji po ukończeniu studiów.W okresach odroczenia.Gdy zaczniesz spłacać pożyczkę, poniesiesz koszty odsetek. Chociaż te pożyczki nie będą kosztować tyle odsetek, co pożyczka niesubsydiowana, mają kilka wad. Pożyczki dotowane mają niższe limity pożyczek i nie każdy się do nich kwalifikuje.

  Co to jest pożyczka bez dopłaty?

  Bezpośrednia pożyczka bez dotacji to inny rodzaj federalnej pożyczki studenckiej. W przeciwieństwie do pożyczki z dopłatą, pożyczka bez dopłaty jest naliczana w momencie, gdy pieniądze zostaną przekazane szkole. Chociaż możesz odroczyć płatności, gdy jesteś w szkole lub w innych przypadkach, odsetki rosną, a później zostaną dodane do salda głównego.

  Zaleta tych pożyczek: mają wyższe limity pożyczek niż pożyczki subsydiowane i nie musisz wykazywać potrzeby finansowej, aby się zakwalifikować.

  Galeria: 7 powodów, dla których warto złożyć zeznanie podatkowe, nawet jeśli nie musisz (Podpowiedź: termin upływa 15 lipca!) (Kiplinger)

  Jak dużo możesz pożyczyć?

  Twoja szkoła decyduje, ile możesz pożyczyć na podstawie kosztów uczęszczania do szkoły, roku w szkole i wszelkich innych otrzymywanych środków finansowych.

  Jednak Departament Edukacji ustala roczne i dożywotnie limity dotyczące tego, ile można pożyczyć w przypadku obu rodzajów pożyczek. Możesz pożyczyć do 31 000 USD łącznie przez cały okres studiów licencjackich, korzystając z Niesubsydiowanej pożyczki lub 57 000 USD, jeśli jesteś niezależny do celów podatkowych, a tylko 23 000 USD z tych limitów może pochodzić z dotowanych pożyczek. Dożywotni limit wynosi 138 500 USD dla studentów, a nie więcej niż 65 500 USD może pochodzić z dotowanych pożyczek.

  Stopy procentowe dotowanych i niesubsydiowanych pożyczek

  Oprocentowanie federalnych pożyczek studenckich jest ustalane przez rząd federalny i może się zmieniać w każdym roku szkolnym. Są oparte na rodzaju stopnia, którego szukasz. Na rok akademicki 2020-21 stopy procentowe wynoszą:

  • 2,75 procent dla studentów studiów licencjackich, którzy zaciągają kredyty niesubsydiowane lub dotowane.
  • 4,3 procent dla absolwentów i studentów studiów zawodowych, którzy zaciągają niespłacane pożyczki.Jak wygląda proces spłaty?

   Pożyczkobiorcy federalnych pożyczek studenckich – niezależnie od tego, czy mają dotowane, czy niesubsydiowane pożyczki – nie muszą dokonywać płatności, gdy są w szkole. Po ukończeniu studiów kredytobiorcy wchodzą w sześciomiesięczny „okres karencji. Nadal naliczane są odsetki od niespłaconych pożyczek, ale nie od dotowanych pożyczek.

   Po upływie sześciomiesięcznego okresu spłata zaczyna się oficjalnie. Niezależnie od rodzaju posiadanej pożyczki – subwencjonowanej lub niesubsydiowanej – odsetki zostaną uwzględnione w miesięcznej spłacie kredytu studenckiego.

   Planując swoją strategię spłaty, ustal priorytety dla niespłaconych pożyczek. Ponieważ odsetki są naliczane, gdy jesteś w szkole, saldo pożyczek będzie nadal rosło, chyba że będziesz płacić odsetki.

   Podsumowując

   Pożyczki z dopłatami są tańsze, ponieważ nie będziesz płacić odsetek w szkole, w okresie karencji po ukończeniu studiów oraz na odroczeniu lub zwłoce. Jednak kwalifikują się tylko pożyczkobiorcy, którzy wykażą potrzeby finansowe. Udaj się na stronę internetową Departamentu Edukacji, aby każdego roku wypełniać FAFSA. Twoja szkoła przyjmie podane przez Ciebie informacje i powie, do jakiego rodzaju pożyczki się kwalifikujesz.

   Zdjęcie wyróżnione autorstwa Marcosa Mesy Sama Wordleya z Shutterstock.