Jak kupować zapasy marihuany dla opornych

Jak kupować zapasy marihuany dla opornych
Category: Sobie Pozwolić
16 października 2020

Odkąd opublikowaliśmy nasz pierwszy artykuł o inwestowaniu w konopie indyjskie w styczniu 2016 roku, byliśmy po prostu zszokowani ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej „jak kupować akcje marihuany”. Poważnie, to jest pytanie, które teraz otrzymujemy prawie codziennie. Jak mogę kupić akcje marihuany?Krótka odpowiedź brzmi: musisz otworzyć konto maklerskie. Długa odpowiedź brzmi: co, na imię Zeusa, myślisz? Wcześniej zwróciliśmy uwagę na niebezpieczeństwa związane z inwestowaniem w akcje pozagiełdowe (OTC) i spośród 57 zidentyfikowanych przez nas akcji marihuany, ponad 60% jest sprzedawanych jako akcje OTC. Jako pierwszy inwestor, czy naprawdę chcesz zaryzykować swoje ciężko zarobione pieniądze i zainwestować w jeden z najbardziej ryzykownych i niestabilnych tematów inwestycyjnych? Ponieważ nasz artykuł o 57 akcjach marihuany zbliża się do 20000 polubień, wydaje się, że na pewno to robisz. Nie martw się. Jesteś w dobrych rękach.

Jak kupować akcje marihuany

Najpierw porozmawiajmy o tym, jak faktycznie kupujesz akcje marihuany lub jakiekolwiek inne akcje. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest otwarcie rachunku maklerskiego. Zalecamy otwarcie konta w Interactive Brokers, które pozwoli Ci handlować akcjami konopi indyjskich na kanadyjskich giełdach. Jako jeden z największych brokerów elektronicznych w USA masz dostęp do ponad 125 giełd w 33 krajach .

Otwórz konto w Interactive Brokers i zacznij handlować kanadyjskimi akcjami konopi już teraz. Po wykonaniu tej czynności musimy przejść do wyboru akcji.

Jakie akcje marihuany kupić?

Po otwarciu konta maklerskiego Twoje następne pytanie powinno brzmieć „jakie akcje marihuany kupuję”? Nie udzielimy Ci odpowiedzi, ponieważ nie wiemy. Gdy to piszemy, nie posiadamy żadnych udziałów w jakichkolwiek akcjach marihuany. Nie brakuje nam również zapasów marihuany. Po prostu zbyt wysoko cenimy nasze ciężko zarobione pieniądze, aby spekulować w tej przestrzeni. Gdyby ktoś skręcił nam ręce, kupilibyśmy kilku dużych kanadyjskich hodowców. Jeśli naprawdę chcemy zainwestować w temat konopi indyjskich, zbierzemy pieniądze potrzebne do zainwestowania w jedną z 11 firm VC, które inwestują w konopie. Co byśmy nigdy kiedykolwiek zrobić, to zakup akcji OTC (który nie jest ADR) z zamiarem trzymając ją długoterminowo jako inwestora. W 99% przypadków Twoje pieniądze pójdą z dymem. Znamy znacznie lepsze sposoby na to, by nasze pieniądze poszły w dym.

Które akcje marihuany są dobre?

Ponieważ nie zamierzamy ci mówić, w jakie akcje inwestować, będziesz musiał poszukać własnych. Nie musisz mieć dyplomu z finansów, wystarczy trochę zdrowego rozsądku. Kiedy idziesz do sprzedawcy, aby odebrać ósemkę skunksa, nigdy nie przekazujesz mu pieniędzy. Musisz najpierw zdobyć worek. Wąchasz to, ściskasz, czujesz i przyglądasz się, aby upewnić się, że to ósma. Jeśli przyniesie ci meksykańskie chwasty z cegły, jeśli worek wygląda na lekki, jeśli pąki nie wyglądają dobrze, nie kupujesz go.

W ten sposób oceniamy akcje. Nie tylko kupujemy akcje i później zadajemy pytania. Najpierw dobrze się rozejrzymy. Nie przejmuj się nawet wchodzeniem na ich stronę internetową dla każdego szukanego towaru. Zamiast tego przejdź od razu do ich dokumentów regulacyjnych znajdujących się w Internecie. W przypadku akcji w USA przejdź do witryny SEC Online Filing. W przypadku akcji kanadyjskich przejdź do SEDAR. Otwórz najnowszy kwartalny raport o zarobkach. Teraz przeczytaj nasz artykuł o znakach ostrzegawczych, na które należy zwrócić uwagę w akcjach OTC i zobacz, czy którakolwiek z tych czerwonych flag występuje w ich zgłoszeniu. Masz ciężki czas? Zapisz się do newslettera Nanalyze, a my pokażemy Ci, jak to zrobić w przyszłym artykule.

Co powinieneś teraz zrobić

Teraz, gdy powiedzieliśmy Ci, jak kupować akcje marihuany, zalecamy, aby nie kupować ich, dopóki nie wykonasz następujących czynności: weź 80% pieniędzy, które planowałeś wydać na zapasy marihuany i zainwestuj je w fundusz ETF Vanguard Total Stock Market (obrót pod oznaczeniem VTI). To jest ETF, który reprezentuje koszyk wszystkich akcji, które handlują w USA. Alternatywnie, możesz zainwestować te same pieniądze na platformie doradcy Betterment robo. To najbezpieczniejszy i najtańszy sposób inwestowania w swoją przyszłość. Co miesiąc wpłacaj pieniądze na to konto. Jeśli możesz sobie pozwolić na kupowanie jednej ósmej przewlekłej choroby co tydzień po 50 $ kości za worek, możesz pozwolić sobie na wpłacenie 50 $ na swoje konto Betterment. Dopiero po podjęciu zobowiązania dotyczącego swojej przyszłości należy otworzyć konto maklerskie i zainwestować w akcje marihuany. Podziękujesz nam za to.

W Nanalyze posiadamy lwią część naszych inwestycji w portfelu 30 akcji, które zwiększają dywidendę. Zostań subskrybentem Nanalyze Premium, aby uzyskać dostęp do naszego raportu na temat Quantigence – Strategia inwestowania w rozwój dywidend. Pokażemy Ci, jak wybraliśmy nasze 30 akcji i nauczymy Cię, jak zbudować własny portfel akcji z dywidendą.