14.07.2019
Czy Polska wejdzie do tereny Euro? Jak wpłynął na tek krok Brexit

Polska nie powinien obecnie podejmować kroków, żeby znaleźć się w strefie euro - uważa minister finansów Paweł Szałamacha. Na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia podał przykład Danii i Szwecji, które właściwie się rozwijają, a miały własne waluty.

- Do tej pory wszelkie kraje występowały z sytuacji petenta. Decyzja Brytyjczyków wywołała, że silna argumentacja zostanie przemawiała za tym, iż strefa euro to nietrafiony pomysł - mówił szef resortu finansów.

Dodał też, że ministerstwo nie zaakceptować zamierza interweniować na rynku walutowym. Szałamacha powiedział, iż kurs złotego wraca do odwiedzenia normy sprzed ogłoszenia efektów referendum w sprawie Brexitu. Rząd przygotował też około 60 mld zł, by zdołać na bieżąco reagować na sytuację na rynkach przy najbliższych tygodniach.

Tagi: Brexit euro Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie