08.07.2019
Ceny paliw Pb95, Pb98, ON, LPG, 9-15 stycznia 2017

Benzyna Pb98 za 5, 03-5, 15 zł/l, benzyna Pb95 zbytnio 4, 73-4, 84 zł/l, diesel ON za czterech, 63-4, 72 zł/l, autogaz LPG za 2, 21-2, 28 zł/l - to prognozowane ceny paliw tygodniowo od 9 do 15 stycznia 2017 roku.

Analitycy e-petrol. pl przewidują podwyżki cen dla każdego rodzajów paliw tradycyjnych po kolejnych dniach.

Z kolei analitycy z lokum maklerskiego Reflex przypominają, hdy w mijającym tygodniu stacje paliw obniżyły ceny - o kilka groszy zbytnio litr. Powód? Przeceny w hurcie spowodowane umocnieniem złotego do dolara i zahamowaniem tempa wzrostu cen ropy naftowej na światowych rynkach:

Średnie ceny benzyny i diesla (po wzrostach o ponad 20 gr za litr w grudniu) spadły w pierwszym tygodniu stycznia odpowiednio o trzy gr za litr i 2 gr za litr. Obecnie za litr benzyny Pb95 płacimy średnio w polsce 4, 76 zł, litr diesla kosztuje 4, 67 zł. Natomiast w dalszym ciągu stabilne pozostają koszta autogazu. Litr tego paliwa potaniał w skali tygodnia 2 gr do średniego poziomu 2, 25 zł za litr.

W dalszym ciągu analitycy przyglądają się OPEC i temu, jak państwa kartelu będą wywiązywać się z ustaleń o obniżeniu dostaw ropy naftowej. Dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak z e-petrol. pl piszą, iż "pierwsze sygnały pokazują, że przynajmniej na początku r., warunki wypracowanego w czasie wielomiesięcznych negocjacji kompromisu są przestrzegane".

Tagi: paliwa ceny paliw ropa naftowa Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się u dołu adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na nadal gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie