Dowiedz się, kiedy zwiększyć limit kredytu

17 lutego 2021

Czy dobrze jest mieć wysoki limit kredytu?

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Karty kredytowe i inne linie kredytowe zazwyczaj mają maksymalny limit kredytowy, czyli kwotę, którą możesz wydać lub pożyczyć, zanim pożyczkodawca przestanie dostarczać pieniądze. Ale te ograniczenia nie są zapisane w kamieniu – mogą z czasem wzrosnąć lub spaść.

Pożyczkodawcy czasami oferują niespodziewane zwiększenie limitu kredytowego. Możesz pomyśleć, że to pułapka (dlaczego nie chcesz wyższego limitu?), Ale w niektórych przypadkach nie ma haczyka. Zwłaszcza jeśli masz dobry kredyt i zawsze płacisz na czas, oferta może być warta przyjęcia.

Zanim zaczniesz dążyć do podwyższenia limitu kredytowego, dowiedz się, czy wpłynie to na Twoje wyniki kredytowe.

Zwiększenie limitu kredytowego może pomóc w uzyskaniu wyników kredytowych

Jeśli pożyczkodawca proponuje zwiększenie limitu kredytu, to dobry znak. Pożyczkodawca podejmuje ryzyko, pożyczając Ci pieniądze, a teraz chce zwiększyć ten poziom ryzyka. Podczas kryzysu hipotecznego i zawirowań finansowych związanych z COVID-19 sprawy potoczyły się inaczej: pożyczkodawcy obniżyli limity kredytowe lub zamknęli konta, gdy obawiali się, że pożyczkobiorcy nie będą w stanie spłacić pożyczek. Wcześniejsze    

Dlaczego warto uzyskać wyższy limit? Może to prowadzić do lepszych wyników kredytowych.

Twoje wyniki kredytowe są częściowo oparte na tym, jaką część dostępnego kredytu wykorzystałeś. Im mniej korzystasz, tym lepiej patrzysz na modele oceny zdolności kredytowej.

Jeśli używasz prawie całego dostępnego kredytu (co jest określane jako przekroczony ), pożyczkodawcy martwią się, że nadeszły ciężkie czasy i możesz nie być w stanie nadążyć za płatnościami.

Przykład: Załóżmy, że Twój limit kredytu wynosi 1000 USD i jesteś winien 200 USD. Wykorzystujesz 20% całego dostępnego kredytu, ponieważ 200 podzielone przez 1000 to 0,20 lub 20%. To dobre miejsce. Pożyczkodawcy lubią widzieć wykorzystanie kredytu na mniej więcej 30% lub mniej. Wcześniejsze  

Przykład 2: Załóżmy, że Twój limit kredytowy wynosi 1000 USD i wydajesz około 800 USD miesięcznie na swoją kartę kredytową, a następnie co miesiąc spłacasz ją całkowicie. Nadal może się wydawać , że wykorzystujesz 80% dostępnego kredytu – nawet jeśli spłacasz całe saldo i nigdy nie płacisz odsetek. W zależności od tego, kiedy pożyczkodawcy zgłaszają saldo do biur kredytowych, możesz mieć wysokie saldo na karcie.

Bezpłatna i przejrzysta oferta?

To, czy powinieneś przyjąć ofertę od swojego pożyczkodawcy, zależy od charakteru tej oferty. Jeśli Twój pożyczkodawca zwiększy Twój limit kredytowy bez żadnych zobowiązań, śmiało i zaakceptuj. Ale upewnij się, że oferta jest Twoja do wzięcia. Jeśli chcesz „uzyskać akceptację lub „zakwalifikować się, pomyśl dwa razy. W takich przypadkach może się wydawać, że żądasz dodatkowego kredytu od pożyczkodawcy (co nigdy nie było Twoim zamiarem). Najlepiej, jeśli pożyczkodawcy zapewnią Cię, że jesteś już wstępnie zatwierdzony.

Jeśli nie jesteś pewien, zadzwoń do pożyczkodawcy (na przykład wystawcy karty kredytowej) i zapytaj. Dowiedz się, czy muszą zweryfikować Twój kredyt i czy potrzebują informacji o Twoich dochodach (lub innych danych finansowych).

Ponownie, „bezpłatne zwiększenie limitu kredytowego pomoże tylko w uzyskaniu punktów kredytowych. Nie musisz wydawać więcej niż obecnie wydajesz każdego miesiąca. Zamiast tego zwiększasz rozmiar swojej siatki bezpieczeństwa – której miejmy nadzieję nigdy nie użyjesz. Jedynym powodem odmowy może być to, że po prostu nie ufasz sobie, że nie wykorzystasz tego kredytu. Jeśli myślisz, że wydasz więcej (nie spłacając tego) tylko dlatego, że możesz, powiedz pożyczkodawcy, aby pozostawił rzeczy bez zmian.

Prośba o podwyżkę

Jeśli pożyczkodawca nie tylko zapewnia Ci wstępnie zatwierdzony wzrost limitu kredytowego (innymi słowy, jeśli musisz się zakwalifikować), postępuj ostrożnie. Strategia może przynieść odwrotny skutek za każdym razem, gdy poprosisz o podwyżkę.

Odkrywanie problemów?

Twój pożyczkodawca może potencjalnie znaleźć coś, co mu się nie spodoba, co spowoduje obniżenie limitu kredytu lub zamknięcie konta. Pożyczkodawcy wolą pożyczać ludziom, którzy rozpaczliwie nie potrzebują pieniędzy. Kiedy jesteś na chwiejnym gruncie finansowym, pożyczkodawcy mogą zamknąć pewne rzeczy lub naliczyć wyższe stopy procentowe. Nie chcesz zwracać uwagi na swoje konto, jeśli mają znaleźć coś niekorzystnego.

Zwiększone zapytania

Proces sprawdzania konta kredytowego może potencjalnie zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej, przynajmniej w krótkim okresie. Wystawca Twojej karty kredytowej zapyta podczas sprawdzania kredytu, a szczególnie trudne zapytanie sprawi, że będzie wyglądać, jakbyś kupował więcej środków. Jeśli masz zamiar uzyskać dużą pożyczkę, taką jak pożyczka na dom lub samochód, takie zapytania mogą powodować problemy.

Jak złożyć wniosek o podwyżkę

Czasami warto poprosić o podwyższenie limitu kredytowego. Twoje wyniki kredytowe mogą tymczasowo spaść, ale ostatecznie sytuacja powinna się poprawić.

Najlepszym momentem, aby poprosić o podwyżkę, jest sytuacja, gdy jej nie potrzebujesz. Poproś o wyższy limit, gdy saldo konta jest niskie lub zerowe (na przykład po dokonaniu płatności), gdy masz dużo stałych dochodów z pracy i wiesz, że Twój raport kredytowy nie zawiera ujemnych pozycji.

Kiedy składasz wniosek, być może będziesz musiał wyjaśnić, dlaczego chcesz wyższy limit. Bądź szczery i wyjaśnij swoje motywacje. Nie zrobisz sobie żadnych przysług, mówiąc, że przepływ gotówki jest napięty i musisz wydać więcej (prawdopodobnie i tak nie zostaniesz zatwierdzony, jeśli masz problemy). Lepiej wyjaśnić, że starasz się po prostu utrzymać niskie wykorzystanie kredytu w stosunku do swoich limitów kredytowych i prawdopodobnie nie wykorzystasz całej dostępnej kwoty. To bardzo rozsądna prośba, zwłaszcza jeśli miesięczne wydatki regularnie pochłaniają znaczną część Twojego limitu kredytowego (i ma to największy sens, jeśli spłacasz swoją kartę co miesiąc – dokonywanie minimalnych płatności jest oznaką kłopotów).

Inne korzyści

Jeśli nie grasz w gry z modelami punktacji kredytowej, zwiększanie limitu kredytowego ma inne zalety. Więcej dostępnych pieniędzy oznacza więcej opcji. Możesz użyć swojej karty kredytowej w nagłych wypadkach i (jeśli zdobędziesz nagrody na swojej karcie) możesz użyć jej do dużych zakupów.

Jeśli wypisałeś czeki lub korzystałeś z innych uciążliwych metod płatności, ponieważ Twój limit jest zbyt niski, uzyskanie wyższego limitu może sprawić, że płatności będą wygodniejsze.