Dlaczego tak ważna jest dobra zdolność kredytowa?

Category: Kredyt Samochodowy
17 lutego 2021

6 godzin temu Mortgage Trend Możliwość komentowania jest wyłączona Dlaczego posiadanie dobrej zdolności kredytowej jest tak ważne? 2 widoki

Kiedy dopiero zaczynasz dorosnąć, możesz nie myśleć, że przegapiłeś płatność kartą kredytową lub spóźniłeś się z czynszem o kilka dni. Ale to swobodne podejście do zobowiązań finansowych może powrócić i ugryźć cię, gdy zaczniesz poważnie myśleć o kupnie domu.

Równie ważne, jak posiadanie stałej pracy z dobrym dochodem, Twoja ocena kredytowa i historia kredytowa odgrywają dużą rolę w kwalifikowaniu się do kredytu mieszkaniowego. Im szybciej zrozumiesz definicję zdolności kredytowej i rozpoznasz wartość posiadania silnego kredytu, tym lepiej.

Budowanie i utrzymywanie zdrowego kredytu wymaga czasu i uwagi. Ale kiedy skończysz mieszkać z rodzicami lub zdasz sobie sprawę, że wyrzucasz pieniądze przez okno, wynajmując, będziesz zadowolony, że włożyłeś w to wysiłek. Uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny jest dużo mniej stresujące, gdy pożyczkodawca widzi, że spłacasz kredyt samochodowy zgodnie z planem i nie nadużywasz kredytu, któremu już powierzono. Ponadto mocny kredyt otworzy przed Tobą więcej możliwości, jeśli chodzi o uzyskanie korzystniejszych warunków kredytu hipotecznego i słodkiego, niskiego oprocentowania.

Ten blog pomoże Ci lepiej zrozumieć różnicę między oceną kredytową a raportem kredytowym i dlaczego oba są ważne. Twoja ocena kredytowa ocenia Twoją zdolność kredytową, sprawdzając historię płatności i dostępny kredyt oraz podając wartość liczbową od 300-850. Twój raport kredytowy ma szerszy pogląd i uwzględnia wszystkie Twoje rachunki kredytowe, aby ocenić, na ile jesteś wiarygodny w spłacie zadłużenia i jak radzisz sobie z zarządzaniem kredytem.

Co to jest raport kredytowy?

Raport kredytowy to zestawienie wszystkich pożyczek, które kiedykolwiek miałeś, historii płatności i wysokości kredytu, na który zostałeś zatwierdzony, nawet jeśli obecnie go nie używasz. Ponieważ raport kredytowy podaje Twoją zdolność kredytową i prawdopodobieństwo spłaty kredytu hipotecznego w terminie, pożyczkodawcy polegają na nim, decydując, czy zatwierdzić wniosek o pożyczkę. W szczególności raport kredytowy będzie zawierał:

 • Wszystkie długi, przeszłe i obecne, w tym kredyty samochodowe, pożyczki studenckie i karty kredytowe
 • Historia zwrotu pożyczonych pieniędzy (w tym nieodebranych i opóźnionych płatności)Każdy przypadek skierowania do agencji windykacyjnej z powodu braku płatności, zazwyczaj po wielu przypomnieniach i ostrzeżeniachWszelkie zastawy podatkowe lub bankructwa, które są ogólnie dostępne w rejestrze publicznymLista zapytań kredytowych i czy zostałeś zatwierdzony na podstawie tego zapytaniaWSKAZÓWKA:Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny zalecamy przejrzenie raportu kredytowego i próbę poprawienia wszelkich nieścisłości. Zgodnie z prawem federalnym masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego co 12 miesięcy. Zrób to, zwłaszcza jeśli myślisz, że może mieć na sobie skazy z przeszłości.

  Co to jest zdolność kredytowa?

  Podobnie jak raport kredytowy, ocena kredytowa odgrywa ogromną rolę w zdolności przyszłego nabywcy domu do zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Spoglądając na twoją zdolność kredytową, pożyczkodawcy zakładają, jakie jest prawdopodobieństwo, że za każdym razem będziesz dokonywać płatności na czas. Wyniki mogą wahać się od 300 do 850 punktów i uwzględniać:

  Historia płatności:

   • Opóźnione płatności obniżają Twoją zdolność kredytową; terminowe płatności wzmocnią Twój wynik. Odpowiada za 35% Twojej zdolności kredytowej. Wskaźnik zadłużenia do kredytu:

     • Ile środków wykorzystujesz w porównaniu z dostępnymi środkami? Nawet w przypadku kart kredytowych z niskimi limitami Twój wynik kredytowy może spaść, jeśli maksymalnie wykorzystasz swoje karty. Zbyt duży kredyt, nawet jeśli prawie go nie wykorzystujesz, może być postrzegany jako zbyt duża szansa na większe zadłużenie się. Stanowi 30% Twojej zdolności kredytowej. Historia kredytowa:

       • Im dłużej masz relacje kredytowe, tym lepiej, ale sposób zarządzania kredytem jest równie ważny. Utrzymuj niskie saldo karty kredytowej i spłacaj je na czas. Stanowi 15% Twojej zdolności kredytowej.
         • Spróbuj zróżnicować typy otwartych rachunków kredytowych, korzystając z różnorodnych kombinacji kredytów odnawialnych, rachunków detalicznych, finansowania samochodu, pożyczek ratalnych i hipotecznych. Stanowi 10% Twojej zdolności kredytowej. Historia aplikacji:

           • Jeśli złożysz wniosek o karty kredytowe w każdym sklepie, w którym robisz zakupy, lub gdy zobaczysz ofertę zwrotu gotówki, Twoja zdolność kredytowa może spaść. Pamiętaj, że każde zapytanie wpływa na Twój wynik, nawet jeśli nie zostaniesz zatwierdzony. Stanowi 10% Twojej zdolności kredytowej. WSKAZÓWKA:Unikaj ubiegania się o nowy kredyt przed szukaniem kredytu mieszkaniowego, ponieważ zwiększy to stosunek zadłużenia do dochodu, czyli DTI. Taka jest różnica między całkowitym długiem a dochodami. Odłóż duże zakupy (takie jak nowy samochód lub wakacje), które chcesz przeznaczyć na kredyt. Całkowicie ogranicz wydatki (chcesz zaoszczędzić na zaliczkę, prawda?) Lub zapłać gotówką, jeśli to możliwe.

            Regularnie sprawdzaj swój kredyt

            Twoja zdolność kredytowa może mieć ogromny wpływ na wiele aspektów Twojego życia – możliwość wynajmu samochodu, wynajmu mieszkania, kupna domu, a w niektórych przypadkach nawet znalezienia pracy – nie chcesz, aby zawierała ona błędy, które mogą obniż swój wynik. coroczne sprawdzanie raportu kredytowego skutkuje dwoma ważnymi rzeczami:

            1. Pozwala skorygować ewentualne błędy w biurach kredytowych przed złożeniem wniosku o pożyczkę.
            2. Uświadamia ci to o negatywnych informacjach w Twoim zgłoszeniu, o które może zapytać potencjalny pożyczkodawca.W miarę rozwijania dłuższej historii kredytowej Twoja ocena kredytowa i raport kredytowy ulegną zmianie, dlatego warto regularnie go sprawdzać i zwracać uwagę na swoje zobowiązania kredytowe.

             Możesz otrzymać roczny bezpłatny raport kredytowy od każdej z trzech głównych agencji raportujących (Equifax, Transunion i Experian), klikając na www.annualcreditreport.com lub dzwoniąc pod numer (877) 322-8228. Nie ma potrzeby kontaktowania się z firmami sporządzającymi raporty kredytowe indywidualnie, ponieważ dostarczają one te same informacje Federalnej Komisji Handlu.

             Co to jest dobra ocena kredytowa?

             Google „co to jest dobra zdolność kredytowa? a wyniki są na całej mapie. Niektórzy powiedzą, że 600 punktów to przeciętny wynik, inni twierdzą, że trzeba mieć 700 punktów, aby zostać uznanym za „dobry. Prawda jest taka, że ​​dobry wynik to taki, który zapewni Ci dom, jakiego chcesz, na warunkach, które mają sens.

             Pożyczkobiorcy przekonają się, że mają więcej dostępnych opcji z wyższą zdolnością kredytową. Może to obejmować lepsze warunki pożyczki, niższe oprocentowanie, niższe spłaty kredytu hipotecznego i szybszy zwrot z tytułu wcześniejszych zatwierdzeń.

             Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie potrzebujesz doskonałej zdolności kredytowej, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy. W zależności od Twojej sytuacji dostępne są różne opcje finansowania domu.

             Movement Mortgage oferuje wiele popularnych rodzajów pożyczek, szczególnie dla kupujących dom po raz pierwszy. Oto oceny kredytowe, do których powinieneś dążyć, aby mieć płynny proces aplikacji.

             • Pożyczki Federal Housing Administration: osobyubiegające się o pożyczki FHA at Movement muszą mieć wynik kredytowy 580 lub wyższy.
             • Pożyczki dla weteranów:W większości przypadków Movement będzie szukał oceny kredytowej wynoszącej co najmniej 580 dla pożyczek VA dla aktywnych rodzin wojskowych i weteranów.Pożyczki Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych:W Ruchu wnioskodawcy, którzy chcą kupić dom na wsi, mogą ubiegać się o pożyczkę USDA, o ile mają minimalną zdolność kredytową 580.Pożyczki na konwencjonalny zakup:Te pożyczki mogą być wykorzystane na prawie wszystkie rodzaje nieruchomości, ale ponieważ mają bardziej rygorystyczne wymagania kredytowe niż pożyczki wspierane przez rząd, Movement prosi, aby ubiegający się o pożyczki konwencjonalne mieli ocenę kredytową 620 lub wyższą.Porozmawiaj z miejscowym urzędnikiem ds. Pożyczek lub złóż wniosek online

              Czy jesteś potencjalnym nabywcą domu i masz pytanie dotyczące Twojej zdolności kredytowej? Skontaktuj się z jednym z naszych lokalnych specjalistów ds. Pożyczek, aby omówić, który kredyt hipoteczny byłby dla Ciebie najlepszy, lub uzyskać wskazówki dotyczące możliwości naprawy kredytu.

              Lub, jeśli jesteś gotowy, aby zacząć już teraz, zawsze możesz złożyć wniosek online!