Dlaczego polepszanie zdolności kredytowej to gra w oczekiwanie

Dlaczego polepszanie zdolności kredytowej to gra w oczekiwanie
Category: Kredytowa Może
16 października 2020

Zaktualizowano 4 tygodnie temu

Jeśli klikniesz przycisk odświeżania na stronie biura informacji kredytowej , prawdopodobnie zastanawiasz się, jak często aktualizuje się twoja ocena kredytowa. Możesz być szczególnie zdenerwowany, jeśli rygorystycznie płaciłeś rachunki za karty kredytowe na czas i analizowałeś salda w nadziei, że poprawisz swój wynik.

Niestety, harmonogram aktualizacji zdolności kredytowej jest poza twoimi rękami. To wyrównuje ręce biur kredytowych.

Kiedy aktualizuje się Twoja zdolność kredytowa?

TransUnion , jedno z głównych biur kredytowych, twierdzi, że „nie ma jednego, dokładnego terminu ani formuły” dla aktualizacji zdolności kredytowej. Aktualizacje w dużej mierze zależą od tego, kiedy wierzyciele zgłaszają aktywność na koncie i czy zgłaszają ją każdemu z trzech biur kredytowych.

TransUnion oferuje oszacowanie. Stwierdzono, że konsumenci mogą liczyć na to, że wierzyciele będą zgłaszać aktywność na rachunku w ciągu 30 do 45 dni. Experian zwraca uwagę, że wierzyciele rzadko jednocześnie zgłaszają aktualizacje do biur. Na przykład Experian może zarejestrować nowe informacje na tydzień przed Equifax.

Nie ma określonego dnia miesiąca, w którym przychodzą aktualizacje konta. To zależy wyłącznie od wierzyciela. Według biura Twój wynik może ulec zmianie „w ciągu dni – nawet w ciągu godzin – ponieważ różne konta dostarczają informacji o Twojej aktywności kredytowej”.

Jednak The Balance zauważa, że ​​wydawcy kart kredytowych często aktualizują informacje o koncie w dniu zamknięcia wyciągu z konta – w ostatnim dniu cyklu rozliczeniowego.

Jak szybko aktualizuje się Twoja zdolność kredytowa?

W lepszych wiadomościach TransUnion informuje, że biura kredytowe aktualizują wynik od razu po otrzymaniu informacji o aktywności na koncie od wierzycieli. „W zależności od tego, ile masz rachunków kredytowych, Twoja zdolność kredytowa może zmieniać się co tydzień lub nawet codziennie” – powiedział Experian. „W zależności od pory dnia, w którym raport jest aktualizowany, różnice w wynikach w odstępie zaledwie godziny mogą odzwierciedlać zmiany w danych z pliku kredytowego”.

Istnieją „szybkie rescores”, ale musiałbyś poprosić pożyczkodawcę hipotecznego o to w Twoim imieniu. Według TransUnion, konsumenci zazwyczaj organizują szybką zmianę punktów, gdy starają się o kredyt hipoteczny i gdy ich ocena kredytowa jest zbliżona do poziomu, który przyniósłby im niższe oprocentowanie.

Dlaczego wynik się nie zmienił?

Jeśli Twój wynik się nie zmienił, to albo dlatego, że pożyczkodawcy nie zgłosili pewnych informacji, albo niektóre czynniki nie zmieniły się dostatecznie, zgodnie z Credit Karma . Witryna zauważa również, że ustalenie niektórych czynników w Twojej zdolności kredytowej może zająć miesiące, a nawet lata.

ClearScore , brytyjski biznes fintech, rozwija tę grę oczekującą. „Nawet jeśli Twój raport kredytowy jest aktualizowany co miesiąc, nie oznacza to, że Twój wynik zawsze się zmienia” – stwierdza strona. „Dzieje się tak, ponieważ wszelkie zmiany, które zaszły, mogą nie wpłynąć na to, jak pożyczkodawcy postrzegają Cię ogólnie (tj. Twój poziom ryzyka w oczach pożyczkodawcy pozostaje taki sam)”.

Ogólnie rzecz biorąc, staranność i cierpliwość są kluczem do poprawy zdolności kredytowej. Według Credit Karma: „Dobre nawyki, takie jak dokonywanie terminowych płatności i wykorzystywanie mniejszej ilości dostępnego kredytu, mogą z czasem pomóc w poprawie kondycji kredytowej”.