Dlaczego moja karta kredytowa została odrzucona?

17 lutego 2021
 • Centrum zasobów kredytowych
 • Zarządzanie kredytemUstanowienie kredytuDlaczego moja karta kredytowa została odrzucona?To może być złe uczucie, gdy idziesz skorzystać z karty kredytowej, jak zawsze, i nagle zostaje ona odrzucona lub nie działa. Co się stało?

  Oto kilka typowych (i nie tak powszechnych) powodów, dla których Twoja karta Discover – lub jakakolwiek inna karta, której używasz – może zostać odrzucona, gdy spróbujesz jej użyć do dokonania zakupu, i co z tym zrobić.

  1. Osiągnąłeś limit karty kredytowej

  Jeśli saldo zbliża się do limitu karty kredytowej i spróbujesz kupić coś, co spowoduje, że saldo przekroczy limit, Twoja karta kredytowa może zostać odrzucona. Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe wysyłają e-maile lub powiadomienia tekstowe, aby poinformować Cię, kiedy saldo zbliża się do limitu, więc miej oko, jeśli masz wątpliwości. Dobrym pomysłem może być nabranie nawyku regularnego sprawdzania salda karty kredytowej, aby wiedzieć, ile dostępnego kredytu musisz wykorzystać na zakupy.

  2. Podejrzany zakup na Twojej karcie

  Używanie karty kredytowej do płacenia za zakupy w sklepie i online pozwala określić wzorce wydatków. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą karty, która nie pasuje do tego wzorca, może to spowodować odrzucenie Twojej karty kredytowej, dopóki nie potwierdzisz, że to Ty, posiadacz karty, dokonujesz zakupu.

  3. Podróż bez powiadamiania wystawcy karty kredytowej

  Wielokrotne zakupy w ciągu jednego dnia w różnych lokalizacjach to sygnał ostrzegawczy dla firm obsługujących karty kredytowe, ponieważ może to być oznaką nieuczciwej działalności. Nie zdziw się, jeśli Twoja karta nie zostanie zaakceptowana, gdy spróbujesz zapłacić nią za paliwo lub przekąski podczas poruszania się po trasie. Możesz potencjalnie uniknąć tego problemu, powiadamiając wystawcę karty kredytowej z wyprzedzeniem, że będziesz podróżować, zwłaszcza za granicę.

  4. Niedawna „blokada Twojej karty

  Czy Twoje ostatnie podróże wiązały się z pobytem w hotelu lub korzystaniem z wypożyczalni samochodów? Jeśli tak, firmy te mogły zablokować Twoją kartę, aby pokryć potencjalne koszty związane z Twoim pobytem lub wynajmem. Jeśli saldo i kwota blokady zbliżają się do limitu karty, kolejne zakupy mogą zostać odrzucone, dopóki firma nie usunie blokady.

  5. Narażenie na potencjalne oszustwa

  Czasami firmy obsługujące karty kredytowe odmawiają zakupu Twojej karty ze względu na Twoje własne bezpieczeństwo. Dzieje się tak, gdy Twoja karta zostanie narażona na potencjalnie oszukańczą działalność w sklepie lub w Internecie. Aby zapobiec nieautoryzowanym zakupom, firma może zamrozić Twoje konto.

  6. Zmniejszenie limitu kart

  Czasami firmy obsługujące karty kredytowe inicjują obniżenie limitu karty, a następnie powiadamiają Cię o nowej linii kredytowej. Twoja karta kredytowa może zostać odrzucona, jeśli spróbujesz dokonać zakupu, który wyniesie saldo ponad nowy, niższy limit.

  7. Próba dużego zakupu

  Czy planujesz dokonać szczególnie dużego zakupu za pomocą karty kredytowej (pomyśl o telewizorach z dużym ekranem, sprzęcie lub meblach)? Jeśli zazwyczaj nie używasz karty do kupowania większych biletów, Twoja karta kredytowa może zostać odrzucona, dopóki nie potwierdzisz, że to Ty dokonujesz zakupu. Może się to również zdarzyć, jeśli dokonasz kilku zakupów „dóbr luksusowych, które nie pasują do Twojego typowego schematu wydatków.

  8. Co zrobić, gdy Twoja karta kredytowa zostanie odrzucona

  Jeśli Twoja karta zostanie odrzucona, natychmiast skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej. Większość kart będzie miała numer kontaktowy na odwrocie karty. Spodziewaj się odpowiedzi na kilka pytań zabezpieczających, aby zweryfikować swoją tożsamość. Następnie wyjaśnij, gdzie jesteś, co próbujesz kupić i zapytaj, dlaczego Twoja karta została odrzucona.

  Czasami zwykła weryfikacja tożsamości wystarczy, aby wystawca karty kredytowej autoryzował transakcję. W innych przypadkach może być konieczne skontaktowanie się z obsługą klienta w celu zażądania podwyższenia limitu karty kredytowej.

  Pierwotnie opublikowano 20 stycznia 2017 r

  Zaktualizowano 17 września 2020 r

  Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują dostępności żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swoich wyjątkowych okoliczności, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.