Dlaczego Bitcoin jest drogi i ma wady

Category: Jeśli Chcesz
17 lutego 2021

Cena Bitcoina szybko rosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy i obecnie ma kapitalizację rynkową przekraczającą 100 miliardów dolarów. Jeden bitcoin jest obecnie wart 6500 $. Ale dlaczego bitcoin jest teraz tak drogi? Co zapewnia tak dużą wartość Bitcoinowi? W tym artykule postaram się wyjaśnić, jakie cechy zapewniają bitcoinowi wartość i jakie są jego wady.

Co to jest Bitcoin i jego historia

Bitcoin to zdecentralizowana waluta peer to peer. Działa przy użyciu technologii znanej jako blockchain, która przechowuje zapisy wszystkich transakcji dokonanych za pomocą bitcoin. Bitcoin został uruchomiony w 2009 roku przez anonimową osobę o imieniu Satoshi Nakamoto, która zniknęła w 2010 roku.

Bitcoin ma ograniczoną podaż 21 milionów bitcoinów. Ludzie zdobywają bitcoiny, rozwiązując zagadki kryptograficzne na swoich maszynach i znajdując blok, który pomaga w walidacji transakcji innych osób. Nazywa się to również wydobyciem. Dystrybucja zasobów bitcoinów odbywa się poprzez wydobywanie, które obecnie daje 12,5 bitcoina osobie, która rozwiązuje zagadkę kryptograficzną i znajduje blok. Ta nagroda blokowa zmniejsza się o połowę co 4 lata, co ogranicza podaż bitcoinów do 21 milionów bitcoinów.

Dlaczego Bitcoin jest tak drogi

Aby zrozumieć, dlaczego bitcoin jest tak drogi, musisz zrozumieć, jak działają złote i światowe waluty oraz co nadaje im wartość.

Bitcoin jako środek przechowywania wartościZłoto to rzadki pierwiastek, który na świecie jest dostępny tylko w ograniczonej ilości. Jest łatwiejszy do przenoszenia i przechowywania niż inne pierwiastki płynne i gazowe. Nie rdzewieje, więc nie musisz się martwić, że się zmarnuje. Weryfikacja autentyczności Golda jest łatwiejsza niż innych elementów, ale nadal jest trudna do zweryfikowania dla zwykłych ludzi. Srebro ma podobne właściwości do złota, dlatego też jest cenne. Ale zarówno złoto, jak i srebro mogą stać się bezcenne, jeśli ktoś odkryje sposób tworzenia sztucznego złota w przyszłości.

Przeczytaj więcej o tym, dlaczego złoto jest cenne tutaj.

Podobnie jak złoto, Bitcoin ma ograniczoną podaż, której nie można zwiększyć. Bitcoin jest znacznie łatwiejszy do noszenia niż złoto, ponieważ jest kontrolowany za pomocą kluczy, które można zapisać na kartce papieru lub przechowywać na urządzeniach cyfrowych. Ponieważ bitcoin wykorzystuje blockchain, znacznie łatwiej jest zweryfikować jego autentyczność niż złoto, a bitcoiny nie tracą ważności, więc nie musisz się martwić, że zostaną zmarnowane. Ponieważ podaż bitcoinów jest kontrolowana za pomocą matematyki, bitcoin nie wiąże się z ryzykiem, że stanie się bezcenny w przyszłości, ponieważ nikt nie może stworzyć nowego bitcoina poza samym kodem bazowym. Ponieważ Bitcoin spełnia wszystkie kryteria bycia cyfrową wersją złota, nazywa się go Gold 2.0 i przedstawia lepszą ofertę wartości niż złoto.

Bitcoin jako walutaWiększość walut na świecie jest zabezpieczona rezerwami złota i dolara. Ponieważ ludzie na co dzień nie mogą zweryfikować złota, używają oni banknotów wydanych przez rząd. Banknoty walutowe nie mają własnej wartości, ale są zabezpieczone rezerwami rządowymi. Ponieważ ludzie ufają swoim rządom, ufają walucie, która jest im przekazywana.

Waluty mają wiele wad. Co roku rządy wprowadzają na rynki nową podaż, aby zaspokoić wzrost popytu na walutę. Jest to również znane jako inflacja. Zawsze, gdy ma miejsce inflacja, wartość waluty spada, ponieważ kwota rezerw rządowych pozostaje taka sama. To sprawia, że ​​oszczędzanie w walucie jest mniej lukratywne, co odstrasza inwestorów. Banknoty walutowe są również podatne na zużycie i muszą być co kilka lat anulowane i ponownie emitowane. Ponieważ różne kraje używają różnych walut, musisz przeliczyć swoją walutę na walutę innego kraju, jeśli chcesz jej tam używać.

Ponieważ Bitcoin jest łatwy do zweryfikowania, eliminuje to przeznaczenie banknotów na bitcoinie. Zamiast tego ludzie mogą używać bitcoinów w życiu codziennym. Bitcoin ma kontrolowaną stopę inflacji, która zapobiega hiperinflacji. Ponadto dużo łatwiej jest nosić duże ilości bitcoinów niż dużą ilość określonej waluty.

Wady Bitcoina
  • Ponieważ bitcoin jest zarządzany przez kod i kryptografię, istnieje ryzyko zepsucia, jeśli kod podkreślony lub kryptografia zawiera błąd, który nie został jeszcze odkryty.
  • Bezpieczne przechowywanie bitcoinów jest bardzo trudne ze względu na liczbę hacków i wirusów komputerowych.Ludzie na świecie mogą nie być wystarczająco wykształceni, aby zrozumieć, jak używać bitcoinów. Trudno to zrozumieć. To utrudnia adopcję.Bitcoin obecnie nie jest wystarczająco skalowalny, aby stać się cyfrową walutą, ponieważ obecnie przetwarza tylko 6-10 transakcji na sekundę, co nie jest wystarczające, aby umożliwić ludziom dokonywanie codziennych transakcji.Ponieważ bitcoin jest cyfrowy, potrzebuje energii elektrycznej do wykonywania transakcji, które mogą być niedostępne podczas awarii itp.Wniosek

    Bitcoin stara się jak najlepiej przezwyciężyć swoje wady i obecnie próbuje rozwiązać problemy ze skalowalnością. Chociaż bitcoin wciąż jest daleki od bycia walutą cyfrową, nadal spełnia kryteria bycia cyfrowym złotem, które nadaje mu dziś wartość.

    Daj nam znać, jak się czujesz, dlaczego bitcoin jest tak drogi i co nadaje bitcoinowi wartość w komentarzach poniżej.