Definicja kredytów biznesowych

Category: Stopa Procentowa
17 lutego 2021

Związane z

Firmy potrzebują odpowiedniej ilości kapitału, aby sfinansować wydatki na uruchomienie lub opłacić rozszerzenia. W związku z tym firmy zaciągają pożyczki biznesowe, aby uzyskać potrzebną pomoc finansową. Kredyt biznesowy to dług, który firma jest zobowiązana spłacić zgodnie z warunkami kredytu. Według amerykańskiej organizacji Small Business Administration, przed zwróceniem się do pożyczkodawcy o pożyczkę, właściciele firm muszą koniecznie zrozumieć, jak działają pożyczki i co pożyczkodawca będzie chciał zobaczyć od właściciela.

Funkcjonować

Kredyt biznesowy to kapitał pożyczony, który firmy przeznaczają na wydatki, których nie są w stanie samodzielnie pokryć. Niektórzy właściciele firm wykorzystują pożyczki biznesowe do opłacenia pensji i wynagrodzeń do czasu, gdy ich nowa firma zacznie działać, podczas gdy inne firmy przeznaczają pożyczone fundusze na materiały biurowe, zapasy lub projekty biznesowe. Pożyczkodawcy chcą wiedzieć, w jaki sposób firma zamierza wykorzystać pożyczone środki, więc właściciele firm muszą upewnić się, że mają jasny zarys tego, jak pieniądze zostaną wydane. Według artykułu Davida Bangsa z października 2010 r. W Entrepreneur.com, ważne jest, aby zaimponować pożyczkodawcom, będąc profesjonalistami, w przeciwnym razie mogą odrzucić wniosek o pożyczkę.

Rodzaje

Firmy mają do wyboru różne opcje pożyczki. Tradycyjne pożyczki bankowe są najpopularniejszym źródłem finansowania, jednak zabezpieczenie kredytu w banku nie jest zadaniem łatwym. Według artykułu Karin Price Mueller z marca 2010 r. W Entrepreneur.com, banki zaostrzają swoją politykę kredytową z powodu kryzysu gospodarczego, co utrudnia firmom uzyskanie pomocy finansowej w postaci kredytów komercyjnych. Oprócz opcji pożyczek komercyjnych firmy mogą ubiegać się o linie kredytowe pod zastaw domu, jeśli jeden lub więcej właścicieli firmy jest właścicielami domów.

cechy

Pożyczki nie są wydawane za darmo. Pożyczkodawcy pobierają odsetki od pożyczek jako cenę zapłaconą za pożyczenie pieniędzy. Ważne jest, aby wiedzieć, czy odsetki są stałe, czy zmienne. Stała stopa procentowa oznacza, że ​​oprocentowanie pozostaje takie samo przez cały czas trwania pożyczki i okres jej spłaty. Zmienna stopa procentowa wskazuje, że stopa procentowa może się zmieniać w zależności od różnych czynników. Inne cechy pożyczki, na które należy zwrócić uwagę, to okres spłaty (miesiące lub lata) oraz to, co pożyczkodawca wykorzysta jako zabezpieczenie, jeśli firma nie jest w stanie spłacić pożyczki w terminie.

Znaczenie

Dzięki kredytom biznesowym firmy mają szansę na sukces. W związku z tym popyt na pożyczki jest duży, ale nie każda firma ubiegająca się o pożyczkę ją otrzyma. Ubiegając się o pożyczkę na biznes, pożyczkodawcy oceniają historię firmy, wysokość zadłużenia firmy oraz to, czy biznes wydaje się ryzykowny. Ryzykowne firmy, takie jak startupy, często nie są zdobywcami tradycyjnych pożyczek.

Rozważania

Firmy, które zaciągają pożyczki o wysokim oprocentowaniu, powinny planować jak najszybszą spłatę pożyczki, aby należne odsetki nie narastały do ​​wygórowanych kwot. Pożyczki o wysokim oprocentowaniu najlepiej wykorzystać na krótkoterminowe potrzeby finansowe.