Czy utrzymywanie salda na kartach kredytowych pomoże mojej ocenie kredytowej

Czy utrzymywanie salda na kartach kredytowych pomoże mojej ocenie kredytowej
16 października 2020

Płacenie w całości rachunków za karty kredytowe co miesiąc nie zaszkodzi Twojemu kredytowi – i jest to najbardziej ekonomiczny sposób korzystania z plastiku.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Czy słyszałeś kiedyś, że posiadanie co najmniej niewielkiego salda z miesiąca na miesiąc na kartach kredytowych jest dobre dla twojego wyniku kredytowego? To nieprawda, ale to uporczywy mit.

Prawda jest taka, że ​​płacenie na czas za każdym razem jest tym, co jest dobre dla twojego kredytu – a płacenie w całości jest na to najbardziej ekonomicznym sposobem.

Oto, co powinieneś wiedzieć o zarządzaniu płatnościami, aby chronić swój kredyt.

Musisz użyć kredytu

Aby zbudować i utrzymać swój kredyt, musisz konsekwentnie wykazywać, że spłacasz pożyczone pieniądze zgodnie z ustaleniami. Jednym ze sposobów jest regularne korzystanie z karty kredytowej, a następnie terminowe opłacanie rachunku.

Skoncentruj się na tym, aby nigdy nie przegapić płatności (na żadnym rachunku), ponieważ historia płatności ma największy wpływ na ocenę zdolności kredytowej. Błąd w tym współczynniku oceny kredytowej może naprawdę zaszkodzić.

Martwisz się kradzieżą tożsamości?

Sprawdzenie raportu kredytowego może wskazać na kradzież tożsamości – a NerdWallet ułatwia sprawdzenie.

Czy wydawanie większej ilości pieniędzy szybciej buduje kredyt?

Ważne jest, aby od czasu do czasu przeznaczyć przynajmniej część swoich wydatków na kartę, ale wydawanie więcej nie poprawi wyniku. Staraj się wykorzystać nie więcej niż 30% dostępnego limitu kredytowego na którejkolwiek ze swoich kart, a mniej znaczy lepiej. Dzieje się tak, ponieważ drugi największy wpływ na ocenę kredytową ma wykorzystanie kredytu – część limitów kredytowych, z których korzystasz.

Aby utrzymać niskie wykorzystanie kredytu:

Zarejestruj się, aby otrzymywać regularne alerty o saldzie za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail od wystawcy karty kredytowej, abyś mógł przestać używać karty, jeśli saldo zbliży się do 30% limitu.

Rozważ dokonywanie wielu płatności w ciągu miesiąca, aby utrzymać niskie saldo.

Jeśli Twój kredyt jest dobry lub Twoje dochody wzrosły od czasu złożenia wniosku, poproś o wyższy limit kredytu. Zmniejszy to wykorzystanie kredytu, o ile wydatki pozostaną takie same.

Pomyśl dwa razy o zamykaniu starych lub niekochanych kart, ponieważ przyczyniają się one do ogólnego limitu kredytowego. Wykorzystanie kredytu może wzrosnąć z powodu utraty dostępnego kredytu z anulowanej karty.

Noszenie równowagi jest kosztowne

Jeśli nie zapłacisz w całości rachunku karty kredytowej i zamiast tego będziesz mieć saldo, nie poprawisz wyniku. FICO, który tworzy najczęściej używaną zdolność kredytową w Stanach Zjednoczonych, nie przyznaje dodatkowych punktów za przenoszenie salda z miesiąca na miesiąc. Podobnie jak VantageScore, jego konkurent.

W rzeczywistości, jeśli przyzwyczaisz się płacić mniej niż pełną kwotę, możesz zranić swoją zdolność kredytową, jeśli saldo wzrośnie.

Poza tym należy wziąć pod uwagę zainteresowanie. W przypadku niektórych kart z nagrodami stawki przekraczają 20%, a nawet karty o niskim oprocentowaniu przekraczają 10%.

Rozsądnie jest mieć na uwadze ogólny obraz finansowy przy podejmowaniu decyzji, czy zrobić coś ze względu na swoją zdolność kredytową. Pogoń za kilkoma punktami rzadko jest dobrym pomysłem, jeśli będzie Cię kosztować odsetki.