Co to jest pożyczka FHA 203 (k)? Fundusze, których potrzebuje Twój naprawiacz

Category: Kwota Pożyczki
17 lutego 2021

Powiązane artykuły

 • Przeczytaj to przed zakupem utrwalacza
 • Najgorsza rada dotycząca renowacji domu, jakiej możesz faktycznie spróbowaćChcesz pożyczkę FHA? Niedługo będzie trudniejCo to jest pożyczka FHA 203 (k) i czy kwalifikujesz się do 203 (k)? Nie, to nie jest wymyślny nowy termin na konto emerytalne. Niezależnie od tego, czy kupujesz poprawkę, czy po prostu chcesz zmodernizować kuchnię w swoim nowym domu przed wprowadzeniem się, pożyczka FHA 203 (k) ubezpieczona przez Federal Housing Administration (FHA) może być rozwiązaniem Twoich problemów finansowych. Ale zanim zaczniesz opracowywać plany swojej nowej, wymyślnej otwartej kuchni, możesz się zastanawiać: Co to jest pożyczka FHA 203 (k)? Wyjaśnijmy to sobie.

  Ogólnie rzecz biorąc, pożyczka FHA 203 (k) pozwala zaliczyć koszty remontu do kredytu hipotecznego – to tylko jedna pożyczka i jedno zamknięcie. Kwota, którą pożyczasz, jest połączeniem ceny domu i szacunkowej ceny napraw, w tym robocizny i materiałów. Twoja zaliczka będzie oparta na pełnej kwocie pożyczki, a Twoje miesięczne płatności będą wyższe, ponieważ koszty naprawy zostaną pomniejszone o tę samą pożyczkę.

  Kto jest uprawniony do 203 (k)?

  Będziesz musiał zakwalifikować się zgodnie ze standardami swojego pożyczkodawcy, zazwyczaj z wynikiem kredytowym 640 lub wyższym oraz z maksymalnym stosunkiem zadłużenia do dochodu wynoszącym 43%, łącznie z nową miesięczną płatnością. Pełna kwota pożyczki musi być równa lub niższa od maksymalnego limitu pożyczek FHA w Twojej okolicy, który na wielu rynkach mieszkaniowych wynosi 417 500 USD.

  Podobnie jak w przypadku każdej pożyczki FHA, będziesz musiał przedstawić pełną dokumentację swoich dochodów i majątku oraz profilu kredytowego; ale będziesz potrzebować również szczegółowej propozycji dotyczącej swojego domu, w tym oszacowania kosztów, aby udowodnić, że kwalifikujesz się do 203 (k). Rzeczoznawca majątkowy oszacuje wartość domu w jego obecnym stanie i oszacuje przyszłą wartość domu na podstawie kosztów renowacji.

  Jak działają pożyczki FHA 203 (k)

  Istnieją dwa rodzaje pożyczek 203 (k): wersja uproszczona i wersja zwykła.

  • Uproszczony program 203 (k) jest przeznaczony dla domów, które nie wymagają napraw konstrukcyjnych. Pożyczki te są ograniczone do maksymalnie 35 000 USD na naprawy. Nie jest wymagana minimalna liczba napraw.
  • Regularne pożyczki w wysokości 203 k) są udzielane na domy wymagające bardziej skomplikowanych projektów budowlanych, takich jak zmiany strukturalne, dobudowa pokoju lub renowacja, które uniemożliwiłyby mieszkanie w domu podczas wykonywania pracy. Obejmuje to również rysunki architektoniczne i przeglądy.Oba programy pożyczkowe wymagają rozpoczęcia naprawy w ciągu 30 dni od zakończenia pożyczki i zakończenia w ciągu sześciu miesięcy.

   FHA ma szczegółowe wytyczne dotyczące rodzajów projektów, które można sfinansować za pomocą pożyczki 203 (k), ale generalnie jedynymi ulepszeniami domu, których nie można sfinansować, są przedmioty luksusowe, takie jak basen.

   Zastrzeżenia związane z pożyczkami FHA 203 (k)

   Wszystkie pożyczki udzielone przez FHA, w tym 203 (k), wymagają opłacenia ubezpieczenia hipotecznego przez co najmniej 11 lat i zwykle przez cały okres trwania pożyczki. Może to spowodować wzrost miesięcznych płatności powyżej przewidywanego poziomu. Stopy procentowe są nieco wyższe w przypadku pożyczek 203 (k) w porównaniu z innymi pożyczkami FHA, a także wymagają dodatkowej opłaty w wysokości 350 USD lub 1,5% kwoty pożyczki.

   Ze względu na dodatkową papierkową robotę przetwarzanie 203 (k) pożyczek zajmuje trochę więcej czasu niż inne pożyczki, więc musisz uzbroić się w cierpliwość.

   Czy ten rodzaj pożyczki jest dla Ciebie odpowiedni?

   Ostatecznie ludzie ubiegają się o pożyczki FHA 203 (k), ponieważ mają realistyczne plany remontu domu. Decydując o tym, czy ubiegać się o tego rodzaju pożyczkę, warto najpierw wziąć pod uwagę sąsiednie domy w Twojej społeczności. Jeśli będziesz ulepszać swój dom znacznie powyżej poziomu porównywalnych domów, zwrot inwestycji, gdy ostatecznie zdecydujesz się sprzedać, może być trudny.

   Jeśli chciałbyś skorzystać z pożyczki FHA 203 (k) i kwalifikujesz się do 203 (k), najlepiej jest współpracować z pożyczkodawcą, który ma z nimi doświadczenie. Pożyczkodawcy z dużym doświadczeniem w zakresie pożyczek 203 (k) mogą również polecać wykonawców i innych ekspertów w zakresie remontów domów.

   Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.