Co mogę zrobić, jeśli zgubiłem numer PIN mojej karty debetowej?

Category: Możesz Uzyskać
17 lutego 2021

Kod PIN Twojej karty debetowej umożliwia przeprowadzanie transakcji za pośrednictwem bankomatu, a także otrzymywanie zwrotu gotówki za korzystanie z karty w sklepach. Jeśli zapomniałeś kodu PIN karty debetowej, możesz go znaleźć w liście wysłanym przez bank w czasie, gdy otrzymałeś kartę. W przeciwnym razie musisz skontaktować się ze swoim bankiem, aby dowiedzieć się, jakie oferuje opcje odzyskiwania lub zmiany numeru. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w międzyczasie nadal możesz uzyskać dostęp do swojego konta.

Pobieranie nowego numeru PIN online

W zależności od banku możesz mieć możliwość zażądania nowego kodu PIN karty debetowej online. Pamiętaj jednak, że jeśli po prostu nie zmienisz starego kodu PIN na nowy, prawdopodobnie nie otrzymasz od razu nowego kodu PIN do użycia. Zamiast tego prawdopodobnie będziesz musiał poczekać, aż bank wyśle ​​Ci list z potwierdzeniem.

Aby dowiedzieć się, czy Twój bank ma taką opcję, zaloguj się w witrynie lub aplikacji bankowości mobilnej i poszukaj sekcji dotyczącej usług kartowych, opcji kart lub zarządzania kartami. Jeśli Twój bank na to zezwala, powinieneś zobaczyć link do żądania lub zmiany kodu PIN. Aby kontynuować, może być konieczne potwierdzenie danych karty i tożsamości. List zawierający kod PIN zwykle przychodzi w ciągu mniej niż 10 dni roboczych .

Kontakt telefoniczny z Bankiem

Jeśli nie możesz znaleźć opcji „zapomniałem kodu PIN karty debetowej w witrynie swojego banku, spróbuj zadzwonić pod numer banku widoczny na odwrocie karty. Pamiętaj, że mogą obowiązywać godziny pracy, jeśli Twój bank wymaga rozmowy z przedstawicielem i nie ma automatycznego telefonu do żądania zapomnienia kodu PIN. Spodziewaj się podania danych osobowych w celu zweryfikowania Twojej tożsamości.

Podobnie jak w przypadku żądania zapomnianego kodu PIN online, ta metoda wymaga odczekania kilku dni roboczych na otrzymanie listu. Zazwyczaj bank wyśle ​​przypomnienie zawierające aktualny kod PIN, ale ze względów bezpieczeństwa może również wygenerować losowy nowy.

Wizyta w lokalnym oddziale

Jeśli potrzebujesz natychmiast nowego kodu PIN, najlepszą opcją jest osobista wizyta w lokalnym oddziale. Banki często przyjmują klientów przychodzących, ale niektóre, takie jak Bank of America, umówiły się na spotkanie w celu uzyskania nowego kodu PIN. Przygotuj się na zabranie karty bankowej wraz ze zdjęciem w celu weryfikacji.

Sposób uzyskania kodu PIN może się różnić w zależności od oddziału. Na przykład, jeśli korzystasz z banku za pośrednictwem Wells Fargo i zapomniałeś kodu PIN, natychmiast otrzymasz wygenerowany kod do użycia i możesz go później zmienić na preferowany numer. Jednak inne banki mogą przyjąć Twoją prośbę i zmusić Cię do czekania na list z kodem PIN pocztą, podobnie jak w przypadku innych opcji. Dlatego przed wyjazdem rozważ telefon do oddziału w celu potwierdzenia ich możliwości.

Zapomniałem alternatywnego kodu PIN karty debetowej

Nawet jeśli musisz poczekać na otrzymanie kodu PIN w wiadomości e-mail, często możesz nadal używać karty bankowej do zakupów w sklepach i na stronach internetowych, o ile sprzedawca zezwala na to jako „kredyt. W przypadku zakupów osobistych może to wymagać podpisu zamiast kodu PIN, a Twój bank będzie musiał autoryzować transakcję. Pieniądze pojawią się jak zwykle z Twojego konta bankowego, ale nie otrzymasz opcji zwrotu pieniędzy przy kasie.

Jeśli chcesz wypłacić trochę gotówki i zapomniałeś kodu PIN karty debetowej, musisz udać się do banku i poprosić kasjera, który zajmie się transakcją, ponieważ nie będziesz mógł skorzystać z bankomatu. Wystarczy wypełnić formularz wypłaty, mieć numer konta bankowego i okazać dowód tożsamości.

Sprawdzone metody dotyczące kodu PIN

Kiedy otrzymasz nowy kod PIN, rozważ zmianę go, aby był bardziej zapadający w pamięć i mniej podatny na zapomnienie. Jednocześnie unikaj używania danych osobowych, takich jak numer ubezpieczenia społecznego lub data urodzenia. Zwykle możesz to zrobić za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej swojego banku, ale powinieneś również mieć taką opcję w bankomacie.

Jeśli martwisz się, że ponownie zgubisz swój kod PIN, Republic Bank ostrzega, aby unikać skłonności do notowania go i położyć na biurku lub telefonie. Jeśli chcesz to zapisać, upewnij się, że umieściłeś go w miejscu prywatnym, takim jak zamknięty sejf.