Chcesz zapłacić za skonfigurowanie urządzenia Roku? To jest oszustwo

Chcesz zapłacić za skonfigurowanie urządzenia Roku? To jest oszustwo
Category: Uzyskać Dostęp
16 października 2020

Kupiłeś więc urządzenie Roku i nie możesz się doczekać, aby obejrzeć wszystkie programy telewizyjne, filmy i inne ulubione treści.

Przygotowując się do skonfigurowania urządzenia, uważaj: oszuści atakują nowych klientów Roku i obciążają ich kosztami aktywacji ich kont.

W tym artykule omówię, jak uniknąć oszukania przez przestępców atakujących użytkowników Roku. Jako użytkownik Roku starałem się zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia.

Jeśli jesteś nowy w Roku, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że nie możesz ukończyć konfiguracji na telewizorze. Aby aktywować usługę, musisz użyć komputera, tabletu lub smartfona.

Oto, w jaki sposób przestępcy celują w nowych użytkowników Roku

Problem z przejściem do trybu online w celu aktywacji Roku polega na tym, że istnieje wiele fałszywych witryn internetowych, które oferują pomoc w konfiguracji. Ale tak naprawdę chcą tylko dezaktywować twoje pieniądze z portfela!

Inne oszustwo dotyczące Roku dotyczy zewnętrznych sprzedawców .

Jedna osoba skontaktowała się z ekspertem finansowym Clarka Howarda w Consumer Action Center (CAC) po tym, jak ich ojciec kupił odnowiony Roku Ultra na Amazon.

„Podczas próby ustawienia na ekranie pojawił się komunikat informujący, że będzie musiał zadzwonić pod numer 818-527-4949, aby aktywować urządzenie” – relacjonuje osoba w e-mailu. „Kiedy to zrobił, powiedzieli mu, że może zapłacić 69 dolarów za cztery lata lub więcej (130 dolarów?) Lub na całe życie”.

Oszustwa związane z Roku: oto, co musisz wiedzieć

Chodzi o to, że skonfigurowanie Roku jest darmowe. Firma nie pobiera od klientów opłat za aktywację ich kont. Jeśli napotkasz witrynę aktywacji Roku lub kogoś, kto próbuje obciążyć Cię dowolną kwotą pieniędzy, jest to oszustwo.

Jeśli podasz numer karty kredytowej na niewłaściwej stronie internetowej, przestępcy mogą uzyskać dostęp do tych informacji i potencjalnie zrujnować Twoje życie finansowe.

Ważne jest, aby wiedzieć, że Roku nie poprosić o podanie danych karty kredytowej – jeśli chcesz kupić lub wypożyczyć filmy zawartość premium.

Jaki jest właściwy sposób aktywacji Roku?

Jest tylko jeden poprawny link online do aktywacji usługi Roku: Roku.com/link. Otóż ​​to.

Schematy najwyraźniej oszukały niejednego przecinaka do sznurków. Problem z podobnymi witrynami aktywacyjnymi Roku stał się tak poważny, że Roku zawiera teraz ostrzeżenie w instrukcji konfiguracji dołączonej do urządzenia.

„Upewnij się, że wpisujesz Roku.com/link w przeglądarce, uważając, aby nie pomylić pisowni ani nie dodać dodatkowych znaków. Niepoprawne wpisanie tego może prowadzić do fałszywych witryn ”- mówią instrukcje.

Kredyt fotograficzny: zrzut ekranu instrukcji obsługi Roku

Końcowa myśl

Podczas aktywacji Roku ponownie upewnij się, że wpisałeś poprawny adres URL w pasku adresu . Poleganie na wyszukiwarce Google może skierować Cię do niewłaściwej witryny, co może być potencjalnym oszustwem.

Jeśli zdecydujesz się kupić od zewnętrznego sprzedawcy online, przed zakupem upewnij się, że ma on wysokie oceny .

Ten film przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji Roku Express, abyś mógł bezpiecznie rozpocząć transmisję strumieniową: